×
Kozlovský, Havlíčková i Sixtová byli na OPA CUPu v TOP 10

Kozlovský, Havlíčková i Sixtová byli na OPA CUPu v TOP 10

06.01.2018

Hned v prvním týdnu nového roku se na seznam běžkařských závodů vrátil OPA CUP. Další díl seriálu byl na programu ve švýcarském středisku Campra a čeští reprezentanti opět posbírali příčky v popředí. V sobotních závodech volnou technikou se nejvíce dařilo juniorovi Vladimíru Kozlovskému, který sahal po stupních vítězů.

Kozlovský na trati 10 kilometrů volně bojoval o medaili. Ta mu ale nakonec utekla tím nejtěsnějším možným způsobem a český juniorský reprezentant bral nepopulární čtvrtou příčku. Dobře si vedl i Tomáš Kalivoda, který bral osmnáctou pozici, dvojice Kim Žalčík a Adam Matouš skončila v nejlepší třicítce, konkrétně na 24. a 28. místě. V kategorii juniorek byla tradičně vysoko Barbora Havlíčková, která na pětikilometrové trati dosáhla na osmou příčku.

V seniorské kategorii se nejlépe vedlo Anně Sixtové. Česká závodnice byla na desetikilometrové trati rovněž až do samotného konce ve hře o medailové pozice, nakonec se umístila na šesté příčce.  V elitní třicítce skončila i její týmová parťačka Zuzana Staňková, která obsadila dvaadvacátou pozici.

S porcí patnácti kilometrů se museli vypořádat muži. Nejlépe z českých závodníků se s tratí popasovali Adam Fellner a Miroslav Rypl, kteří dojeli za sebou na patnáctém a šestnáctém místě. Pět příček za nimi dorazil do cíle i Jakub Gräf.

Už v pátek se ve švýcarském středisku Campra jely sprinty. Njelepší výsledek v nich zaznamenala Tereza Tvarůžková, která v kategorii juniorek obsadila sedmou příčku, po TOP 10 sahal i junior Ondřej Černý, jenž byl jedenáctý. Mezi ženami dojela sedmnáctá Zuzana Staňková a o dvě příčky za ní skončila Sandra Schützová. V mužích byl nejlepší z českých závodníků devatenáctý Luděk Šeller, tři místa za ním doběhl Miroslav Rypl.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři