Konečně zase společně! Trenéři běžecké mládeže absolvovali seminář

Konečně zase společně! Trenéři běžecké mládeže absolvovali seminář

3 min 51 s

Celkem 70 trenérů běžeckého lyžování se zúčastnilo v sobotu 11. a 12. června semináře, který v jabloneckých Břízkách zorganizovala Metodická komise Úseku běžeckých disciplín SLČR. „Jsme velmi rádi, že je opět možné realizovat vzdělávání za přímé účasti posluchačů! Věříme, že seminář byl pro účastníky přínosný a přinesl jim nové podměty do vedení tréninkového procesu,“ uvedl předseda metodické komise prof. PhDr. Jiří Suchý, Ph.D.


Součástí programu byly přednášky, praktická cvičení i diskuze nad vybranými tématy. Mgr. Ing. P. Minařík přednášel o poruchách příjmu potravy ve sportu, Mgr. A. Čechová se pak věnovala porovnání vnitřního zatížení u běhu střídavého dvoudobého a soupažného prostého na kolečkových lyžích

Praktickou ukázku základů posilování realizoval PhDr. Radim Jebavý, Ph.D. a speciální sílu pak prezentoval trenér reprezentace do 23 let M. Koukal.

Na rozvoj obratnosti na kolečkových lyžích byla zaměřená ukázka nových typů překážek, o kterou se postarali Mgr. T. Korbelář a Mgr. S. Henych. Řada posluchačů si překážky osobně vyzkoušela.

V rámcikulatého stolu hlavní trenéři SCM a SG diskutovali nad tématy předčasné specializace, zaměření přípravy související se sprinty a distančními závody, technického zajištění SCM, systémem testování členů SCM a také případných úprav systému péče o talentovanou mládež pro další olympijský cyklus.

„Rád bych poděkoval všem organizátorům a přednášejícím za tento seminář, který účastníci hodnotili velmi pozitivně. Jsem rád, že se společnými silami podařilo realizovat akci, na které jsme se mohli potkat osobně. Doufejme, že takových příležitostí už bude pouze přibývat,“ poděkoval organizátorům Lukáš Sacher, ředitel úseku.