×
Knop, Hynčicová a Sixtová se na MS U23 probojovali mezi nejlepší dvacítku

Knop, Hynčicová a Sixtová se na MS U23 probojovali mezi nejlepší dvacítku

02.02.2017

Ve čtvrtek byl na programu MS do třiadvaceti let v americkém Park City závod na 10 km žen, zatímco muže čekal úsek dlouhý 15 km, a to volnou technikou s intervalovým startem. Do boje o co nejlepší výsledek se vydali Petr Knop, Jonáš Bešťák, Anna Sixtová a Petra Hynčicová.

Nejlepšího umístění z českých reprezentantů dosáhl Petr Knop, který si dojel pro 15. místo. „Cílem bylo umístit se do desítky, ale to se nepovedlo. Musím poděkovat servisu, protože jsem měl lyže opravdu dobře připravené a bez nich bych byl o hodně dál, než jsem teď. Trať byla těžká, rozjel jsem to rozvážněji a zkoušel to stupňovat,“ uvedl Knop. Druhý reprezentant Jonáš Bešťák dosáhl na 32. pozici.

V kategorii žen se obě české zástupkyně dostaly mezi nejlepších dvacítku. Petra Hynčicová skončila na 17. příčce, zatímco Anna Sixtová jí doslova šlapala na paty a skončila hned o příčku dál na 18.místě. „S dnešním závodem jsem spokojená. Doufala jsem, že to dám do té patnáctky, ale byla jsem od ní asi nějaké dvě vteřiny,“ řekla Hynčicová. „Dnes to bylo mnohem lepší než při sprintu, cítila jsem se v dobré formě, tak doufám, že ve skiatlonu to bude ještě lepší,“ dodala.

V pátek čeká závodníky kategorie juniorů skiatlon. Juniorky pojedou trať 5 km klasickou technikou a 5 km volně, junioři absolvují tratě dlouhé 10 km.

KK

Fotogalerie


Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři