Kateřina Razýmová v Alpen Cupu stříbrná, Adam Fellner v TOP 10

6 min 44 s

Druhý den v rakouském Ulrichu byl opět plný velmi dobrých českých výkonů. Čtvrtá adventní neděle patřila intervalovému startu na deset kilometrů. Stříbrnou medaili si v prvním distančním závodě po delší pauze připsala Kateřina Razýmová.

V ženské kategorii se opět ukázaly Češky ve výborném světle. Krásným druhým místem se po návratu do závodního kolotoče zaskvěla Kateřina Razýmová. Na Hoffmannovou z Německa ztratila necelých devět vteřin, třetí pozici si připsala francouzská závodnice Galová.

„V závodě jsem obsadila druhé místo, což si myslím, že je dobrý odrazový můstek. I když těch pár vteřinek, co jsem nechala na trati mě mrzí, protože jsem chtěla vyhrát. Byl to můj první závod po dlouhé době a byla jsem nečekaně docela nervózní, což se podepsalo i na mém výkonu. Nacházím se na konci tréninkového bloku, takže doufám, že moje forma bude stoupat směrem k Tour de Ski, což je meta, ke které míříme. Každopádně jsem ráda, že jsem si mohla ověřit jaké to je stát na startu, vyzkoušet si všechny úkony, které jsou k tomu před závodem potřeba a doufám, že příště už to budu mít mnohem více zautomatizované a že všechno bude zase trochu snazší,“ prozradila stříbrná Razýmová.

Mezi nejlepší třicítkou závodnic byly kromě Razýmové ještě další české vlaječky. Na 13. pozici se umístila Adéla Nováková, příčku číslo 19 uzmula Pavlína Votočková a na pozicích 26 a 27 se seřadily Barbora Havlíčková a Eliška Šibravová.

Mezi juniorkami byla nejlepší českou reprezentantkou osmnáctá Tereza Prokešová, kterou v nejlepší třicítce doplnila ještě 24. Kateřina Dušková a 26. Hana Randáková.

Mužská část reprezentace šla do akce o něco později. Ani českým pánům neuniklo umístění v TOP 10, na deváté příčce zakončil závod Adam Fellner. „Po včerejším povedeném sprintu jsem dnes myslel trochu na víc, chtěl jsem bojovat o stupně vítězů, ale v posledním kole mi to trochu uteklo. Dneska jsem si to určitě prohrál v posledním kole, navíc jsem bohužel od druhého okruhu bojoval s křečemi a bolestmi v nohou. Závod bych zhodnotil jako neúspěšný, protože jsem skončil v distanci hůř než ve sprintu, což by se u mě stávat nemělo. Ale myslím, že to byly dobré závody do budoucna, byly dobré podmínky a skvělé lyže, ale trochu chybělo, abych mohl atakovat umístění na pódiu,“ zhodnotil nejlepší Čech v závodě na 10 kilometrů volně.

V mužském závodě si velmi dobře vedl i dvanáctý Vladimír Kozlovský. Na 24. a 25. pozici se seřadili Kryštof Zatloukal a Tomáš Dufek. Pánové z áčka, kteří včera zazářili ve sprintu, si v dnešním distančním závodě připsali 40. a 56. příčku, lépe dojel včerejší vítěz Luděk Šeller.

Měření sil mezi juniory zvládl z Čechů nejlépe Matyáš Bauer, český reprezentant bral pěkné sedmé místo. Osmou příčku obsadili Matyáš Pávek a Jiří Tuž, kteří měli v cíli na setiny shodný čas. Mezi třiceti nejlepšími se umístil ještě šestnáctý Ondřej Pilař a dvaadvacátý David Pešta.

Kompletní výsledky všech závodů z rakouského Ulrichu naleznete pod tímto odkazem.