Kateřina Janatová zvítězila na Rakouském poháru v Saalfeldenu

Kateřina Janatová zvítězila na Rakouském poháru v Saalfeldenu

3 min 26 s

Českým běžcům na lyžích se letos v Saalfeldenu daří. Už podruhé tam letos vyrazili na závody Rakouského poháru kategorie FIS. A opět se vrací s medailemi. Sprint žen vyhrála v neděli 14. února Kateřina Janatová, mezi juniorkami byla druhá Aneta Břečková.


Už kvalifikace naznačila, že závod v Saalfeldenu by mohl být pro české běžkyně na lyžích velmi úspěšný. V kvalifikaci sprintu volnou technikou, který se konal na 1,5kilometrové trati, vybojovala za vítěznou Němkou Nadine Hermannovou druhé místo Kateřina Janatová, třetí příčku si připsala Barbora Antošová.

V hlavním závodě, který byl zkrácený na semifinále a finále, si ale první dvě ženy pořadí prohodily: Kateřina Janatová zvítězila a německá závodnice byla druhá. Barboru Antošovou ve finále zastavil pád a připsala si 5. příčku.

„Vzhledem k tomu, že se zrušil závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě, byla jsem ráda, že si můžu zazávodit. A sešla se tu i dobrá konkurence. Němka Nadine Hermannová, která byla druhá, i třetí Rakušanka Lisa Unterwegerová totiž dokážou bodovat v závodech Světového poháru. Až do cíle jsem musela jet naplno a dobře jsem se rozzávodila, což byl důvod mé účasti,“ řekl česká reprezentantka.

V juniorské kategorii vybojovala stříbro Aneta Břečková, která si připsala druhé místo už v kvalifikaci. 5. místem zaujala v kvalifikaci Barbora Voháňková.

Mezi juniory si 5. příčku připsal Matouš Matoušek, který tak zopakoval své umístění z kvalifikace. V ní ho porazil čtvrtý Jiří Tuž. Třetím českým účastníkem kvalifikace byl David Pešta na 21. místě.

Kompletní výsledky najdete zde.