×
Kateřina Beroušková na OPA CUPu opět v první desítce

Kateřina Beroušková na OPA CUPu opět v první desítce

18.03.2017

Po pátečním úvodním prologu OPA CUPu v rakouském Seefeldu, na kterém si Kateřina Beroušková dojela pro dělené 8. místo, zaválela i v dalším závodě. Na trati 10 km klasicky se z českých reprezentantek opět umístila nejlépe.

Kateřina Beroušková si v sobotním závodě v Seefeldu ještě o dvě místa polepšila a skončila na 6. příčce. „Závod byl hodně těžký profilem, takže jsem toho měla už v průběhu plný zuby. Navíc předpověď hlásila déšť, ale poprchávat začalo až v průběhu našeho závodu, takže to ještě tak nějak šlo,“ řekla Beroušková. „Díky sněhu a počasí to pro mě byl jeden z nejtěžších závodů v poslední době. Na mezičasech jsem se držela poměrně vpředu, což mi psychicky pomáhalo, zejména když docházely síly,“ uvedla.

Z mužských reprezentantů si na trati 15 km klasicky nejlépe vedl Petr Knop, který bral 19. pozici. „Už od začátku jsem cítil únavu, která se nejspíš nashromáždila po letošní opravdu náročné sezóně, ale bojoval jsem, a nakonec z toho není úplně špatný výsledek, i když jsem před závodem pomýšlel výše,“ uvedl Knop. „I v takových těžkých podmínkách, kdy je sníh spíš voda, se servismanům podařilo trefit mázu a lyže nám jeli bezvadně, o to víc je mi líto, že jsem toho nedokázal využít a proměnit to v lepší umístění,“ dodal.

Neztratila se ani starší dorostenka Barbora Havlíčková, která skvělým 8. místem na 5 km klasicky potvrdila, že jí letošní nadupaná forma ještě neopustila.

V neděli série závodů v rámci OPA CUPu vyvrcholí stíhacím závodem, ve kterém budou závodníci startovat s odstupy získanými po sečtení časů z předešlých dvou závodů. „Na zítra se těším, stíhačku jsem mockrát nejela, tak snad mi na ni zbydou nějaké síly,“ vyhlíží Beroušková.

KKGenerální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři