Janatová v Davosu na 17. pozici, Fellner neuspěl v kvalifikaci

Janatová v Davosu na 17. pozici, Fellner neuspěl v kvalifikaci

4 min 29 s

Ve švýcarském Davosu se konal v rámci etapy Tour de Ski sprint volnou technikou pod umělými světly. Zúčastnili se jej dva čeští zástupci, nejlépe se dařilo Kateřině Janatové, která zapsala další umístění v elitní dvacítce.


Večernímu sprintu ve švýcarském středisku předcházela odpolední kvalifikace, kde se představili dva čeští reprezentanti. V mužské části válčil specialista na distanční závody Adam Fellner, který nakonec do cíle dorazil na nepostupovém 58. místě. Český prapor tak v rozjížďkách držela pouze Kateřina Janatová, která postoupila 16. nejrychlejším časem.

Jediná česká závodnice ve startovní listině se objevila hned v úvodní čtvrtfinálové jízdě po boku hvězdných jmen. Společnost jí dělala například vítězka kvalifikace Sundlingova, kvalitní sprinterka Skistadová či Švédka Ribomová. Od úvodních metrů se Janatová držela spíše na chvostu své skupiny a těžce se probojovávala do popředí. V závěrečném stoupání se posunula na čtvrtou pozici, ale trojlístek favoritek byl již velmi vzdálen. Cílem tak česká reprezentantka dojela na 4. pozici. Tato příčka bohužel znamenala nepostup, za časem šťastně poražených ze třetí rozjížďky zaostala o téměř šest vteřin. Rodačka z Jilemnice nakonec obsadila 17. pozici.

„Na Tour se cítím určitě závod od závodu lépe, akorát mi tam pořád něco chybí, aby to byl top výsledek. Pořád je to za mě průměr, jezdím stabilně okolo 20. místa, ale jednoduše nedokážu ze svého těla vymáčknout víc, může to být i tím, že mi možná chybí trénink. Lepší než 17. místo bych asi nevykouzlila, asi bych potřebovala trochu víc štěstí, abych se tam dostala, ale prostě mi trochu chybí trénink,“ zhodnotila po závodě Kateřina Janatová.

Finále žen suverénně opanovala Švédka Linn Svahnová, na stupních vítězek ji doprovodila Kristine Skistadová a Jessie Digginsová. Mužské finále zvládl nejlépe vítěz z Toblachu Lucas Chanavat, který do cíle dorazil s velkým náskokem na druhého Edvina Angera a Federica Pellegrina.

Pátá etapa Tour čeká ženy ve čtvrtek 4. ledna, od 10:45 se vydají do bílé stopy na stíhačku na 20 km klasickou technikou, muži pojedou stejný typ závodu od 13 hodin.

 Pomoc Ukrajině