Janatová na Tour de Ski v TOP 30, v distanci bere své první body

5 min 43 s

Zastávka Tour de Ski v italském Toblachu a Kateřina Janatová opět na bodech! V distanci volně s intervalovým startem vybojovala 29. místo a připisuje si tak své první body na této trati. Top 30 měl na dosah i Petr Knop na 32. pozici.

Program etapového závodu Tour de Ski pokračoval v italském Toblachu distancí na 10/15 kilometrů volně s intervalovým startem. Další body si jako jediná z Čechů připsala Kateřina Janatová na 29. místě. „Dneska to bylo hodně těžké, nejelo se mi vůbec dobře a už od začátku to byl pro mě boj,“ řekla Janatová. „Když jsem slyšela, že jsem na mezičasech docela dobře, snažila jsem se bojovat co nejvíc. Dojela mě Victoria Carlová, která jela opravdu skvěle, tak jsem se jí snažila držet co nejdéle a získat každou vteřinu do cíle. Nakonec to klaplo na moje první body v distanci. Jsem moc ráda a uvidíme dál, jak to půjde,“ byla s výsledkem spokojená. „Lyže jsem měla konkurenceschopné, moc mě podržely a pomohly mi k výsledku,“ ocenila práci servisu Janatová. Další české závodnice Petra Nováková obsadila 51. místo a Sandra Schützová 50. příčku.

Kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům na startu chyběla Kateřina Razýmová. Ta se po domluvě s reprezentačním doktorem rozhodla z Tour odstoupit. „Původně jsem si myslela, že je to zapříčiněné nervozitou, včera se k tomu ale přidala teplota. Bylo tedy jasné, že se o nervozitu nejedná, ale je to opravdu nějaká viróza,“ řekla Razýmová. Nyní ji čeká návrat domů, kde se bude snažit dát do pořádku a připravovat se na Světový pohár v Novém Městě na Moravě.

Mezi muži se tentokrát blýskl skvělým výsledkem Petr Knop na 32. pozici a v letošní sezoně byl nejblíže bodovaným příčkám. Další závodníci Adam Fellner skončil 47. a Michal Novák 49. „Dneska to byla z mé strany malá katastrofa. Cítil jsem se špatně už od startu. Můj tip je, že nejsem zdravotně natolik v pořádku, abych mohl soutěžit a podávat každý den maximální výkon,“ nedokázal zdůvodnit dnešní výsledek Novák. „Ještě jsem nemluvil s trenéry, ani s doktorem, takže nevím, co bude dál,“ dodal.

V distanci volně si nejlépe vedly norské závodnice Therese Johaugová se stříbrnou Ingvild Flugstad Oestbergovou, na bronz dosáhla Švédka Ebba Anderssonová. Třetí etapa a trojnásobná radost v ruském týmu, který obsadil všechna medailová umístění. Sergey Ustiugov si časem 31:02,5 zajistil jasné vítězství. Stříbro slavil Ivan Yakimushkina a bronz získal Alexander Bolshunov.

Na Nový Rok se závodníci postaví na start stíhacího závodu klasickou technikou. Poté se přemístí o kus dál do Val di Fiemme, kde se uskuteční poslední tři závody se závěrečným výjezdem do sjezdovky na vrchol Alpe Cermis.