Horní Mísečky hostily poslední žákovské závody tuzemské sezóny

6 min 19 s

Víkend uzavřel tuzemskou žákovskou sezónu běžců na lyžích, poslední závody staršího žactva se v sobotu a neděli odjely na Horních Mísečkách. Původně se mělo závodit na Božím daru, kvůli sněhovým podmínkám se ale akce musela přesunout právě na Mísečky.

Starší žáci byli opět rozděleni do třech kategorií, konkrétně ročníky 2011, 2010 a nejstarší 2009, tedy kategorie do patnácti let. Na závodníky v soboty čekal intervalový závod klasickou technikou, nejmladší měli před sebou 3km, nejstarší 5km.

V nejmladší kategorii se mohla radovat z vítězství Jana Randáková, na stupních vítězů ji doplnila Amálie Kornfeldová a Edita Kohoutová. Mezi chlapci měl největší důvod k úsměvu Max Pacholík, který zvládl čtyřkilometrovou trať za deset minut a dvě vteřiny k tomu. Za ním se umístil Rostislav Janíček a Jan Peňáz.

Mezi ročníky 2010 se nejvíce dařilo Magdaléně Lucii Ciprysové, která si dojela vítězství, elitní trojice mezi sebou ale měla velmi malé rozdíly. Druhá Anna Masnicová ztratila jen 2,8 vteřiny a třetí Jana Machová 4,5 sekundy na první. A ještě těsnější to bylo mezi elitní dvojkou v závodě chlapců. Ze zlata se nakonec radoval Lukáš Štěrba, který o 1,1 vteřiny porazil Jana Kubína, třetí byl Vojtěch Kysela.

V nejstarší kategorii slavila vítězství Nikola Žilinská, za sebou nechala druhou Nelu Novákovou a třetí Danielu Dlouhou. Mezi chlapci uzmul zlatou medaili Antonín Jelínek, druhé místo bral William Tobiáš Bednář a třetí Jan Janata.

Výsledky ze sobotního závodu byly velmi důležité, neděle totiž nabídla stíhací závody, do kterých si závodníci přenesli ztrátu právě ze sobotního klání. Vzdálenosti všech závodů zůstaly stejné jako předešlý den, pouze se změnila technika, tentokrát se závodilo volně.

V závodě ročníků 2009 se sobotní vítězka Jana Randáková musela sklonit a do cíle nakonec dorazila na druhém místě. Závěr byl ale extrémně těsný, o pouhou jednu desetinu sekundy ji v cílové rovince přesprintovala Amálie Kornfeldová. Jako třetí do cíle doběhla Eva Dosedělová, která si oproti sobota polepšila o dvě pozice. Mezi chlapci zůstalo pořadí stejné jako v sobotu. Z vítězství se radoval Max Pacholík, druhý byl Rostislav Janíček a bronz opět zbyl na Jana Peňáze.

Mezi dívkami ročníku 2010 startovala elitní trojka s minimálními rozdíly mezi sebou a velmi podobně dojela i do cíle. Pro vítězství si nakonec dojela Jana Machová, její čas v cíli byl ale totožný jako druhé Magdalény Lucie Ciprysové. O kousek boty byla v cíli dřív ale právě Machová. Třetí místo uzmula Lucie Málková. V závodě chlapců slavil stejně jako v sobotu Lukáš Štěrba, druhý byl Vojtěch Kysela a třetí Jan Kubín.

V nejstarší kategorii dívek sice startovala Lucie Rybáková až jako šestá, ani to jí ale nezabránilo k vítězství. Druhá do cíle dorazila Nela Nováková a třetí Daniela Dlouhá. Mezi chlapci se radoval stejně jako v sobotu Antonín Jelínek, druhý byl Jan Janata a třetí William Tobiáš Bednář.