EYOF: Běžci se s Olympijským festivalem mládeže rozloučili 7. místem ve štafetě

EYOF: Běžci se s Olympijským festivalem mládeže rozloučili 7. místem ve štafetě

2 min 56 s

Smíšená štafeta na 4x5 kilometrů uzavřela běžecký program na Olympijském festivalu mládeže ve finském Vuokatti. Česko nastoupilo v sestavě Tuž, Prokešová, Pilař, Půbalová a obsadilo 7. pozici. Zvítězila sestava Švédska.


Po prvním klasickém úseku, který absolvoval Jiří Tuž, se česká štafeta držela v kontaktu s medailovými pozicemi, když z 5. místa ztrácela jen dvě vteřiny na třetí Švýcarsko a vteřinu na čtvrté Finsko. Do druhého úseku nastoupila Tereza Prokešová, která svůj závod zakončila na 9. místě se ztrátou 1:31 na v tu chvíli vedoucí Itálii.

Volnou technikou se pak vydal na trať Ondřej Pilař, který posunul Česko na 7. místo. Poslední úsek patřil Nele Půbalové, která toto postavení udržela. Na vítězné Švédsko ztratila naše čtveřice 2 minuty a 5 vteřin.

„Všichni naši závodníci bojovali s velkým nasazením a 7. místo považujeme za velice slušné, i když jsme s ohledem na předchozí výsledky doufali, že bychom mohli být do 6. místa. Jsme ale rádi, že se nám v porovnání s předchozími olympijskými festivaly podařilo výsledkově zlepšit,“ říká trenér Zbyněk Valoušek.

Dnešní závod nebyl náročný jen pro závodníky, ale také pro servis. „Dvě hodiny před startem začalo sněžit, takže to bylo pro servis komplikované, ale myslím, že jsme to zvládli,“ dodal český trenér.

Foto: Český olympijský týmPomoc Ukrajině