EOYF: Ve sprintu se šest českých běžců probilo do čtvrtfinále

2 min 56 s

Také ve třetím závodě na Olympijském festivalu mládeže ve finském Vuokatti dosáhli čeští běžci na lyžích na výborné výsledky. Při sprintu volnou technikou jich šest postoupilo do čtvrtfinále, nejlepší umístění brali třináctý Jiří Tuž a čtrnáctá Nela Půbalová.

Před branami čtvrtfinále zůstaly pouze Iva Vránová, která si připsala 33. místo, a Tereza Prokešová na 39. místě. Velmi nadějně naopak skončila kvalifikace pro Jiřího Tuže, který šel do závodu ze 6. místa, a Nelu Půbalovou, která v ní obsadila 7. příčku.

Obě české ženy nastoupily do stejné čtvrtfinálové rozjížďky. Půbalová v ní obsadila třetí místo a celkově je čtrnáctá. Karolína Dvorská byla čtvrtá a v konečném pořadí jí patří 17. příčka.

V kvalifikaci si vedli velmi dobře všichni čtyři čeští muži. Každý pak nastoupil do jiné rozjížďky, ani jednomu z nich se ale na postup do semifinále dosáhnout nepodařilo. Nejblíže k tomu měl Jiří Tuž, který projel cílem jako třetí a pozice šťastného poraženého mu utekla o 32 setin. Celkově tak obsadil 13. místo.

Třetí dojel v rozjížďce i Daniel Oskar Hozák, který v konečné výsledkové listině figuruje na 16. místě. Ondřej Pilař s Matyášem Bauerem pak dojeli na pátým pozicích – díky tomu ve sprintu obsadili 21. a 23. místo.