×
Do každého závodu se snažím jít naplno, říká po vítězství ve Skijáckém trojboji Tomáš Lukeš

Do každého závodu se snažím jít naplno, říká po vítězství ve Skijáckém trojboji Tomáš Lukeš

13.07.2020

Na startu byla nejtěžší možná konkurence – kompletní česká reprezentace mužů. Přesto se z prvního místa ve Skijáckém trojboji radoval Tomáš Lukeš. Talentovaný reprezentant do 23 let ovládl v jilemnickém areálu Hraběnka dvě ze tří disciplín a zvítězil s velkým náskokem.

Tomáši, čekal jsi, že by to v takové konkurenci mohlo vyjít na první místo?

Upřímně říkám, že jsem to neočekával. Jenže já se dlouhodobě snažím neočekávat výsledkově nic, do každého závodu jdu naplno a ono se pak vždycky ukáže, na co to stačí.

Závodil jsi v domácím prostředí. Měl jsi na vítězství nějaké zajímavé ohlasy a přišli tě podpořit známí?

Ze strany jilemnických trenérů přišly hodně pozitivní ohlasy, ať už to bylo od pana Hamana, od pana Randáka, ale taky pan Koukal mě podpořil. Jinak jsem moc rád, že mě přišlo podpořit možná dvacet lidí, které jsem na závody pozval. Hlavně na atletickém stadionu to bylo znát.

1500 metrů na dráze, pak norský sprint klasicky a nakonec 12,5 kilometru volně. Která z těch disciplín pro tebe byla nejtěžší?

Rozhodně patnáctistovka! Taktika byla nešetřit se a běžet od začátku do konce naplno, takže z toho byly čtyři minuty utrpení.

Co pro tebe vítězství ve Skijáckém trojboji znamená?

Že příprava jde správným směrem a daří se plnit plán. Ukázalo se, že mám dobrý základ, na kterém se dá stavět. A když tenhle směrem udržím, mohlo by to být v zimě velice dobré. Takže to je velké povzbuzení.

Co si představit pod tím, že to bude „v zimě velice dobré“?

Že budu konkurenceschopný v mezinárodním měřítku, že budu schopný bojovat o nominace na větší závody a že přechod z juniorů do mužů by mohl být solidní.

Co tě teď v nejbližších týdnech čeká?

Teď jsme zrovna na soustředění v Harrachově, kde je naše třiadvacítka společně s mužským áčkem. Tady budeme čtrnáct dnů trénovat. Následovat by měl volnější blok. Na začátku srpna pak bude volněji, možná dojde i na nějakou dovolenou. Ale do té doby budeme trénovat.Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři