×
Chcete pomoci přírodě? Zapojte se do akce Den za obnovu lesa

Chcete pomoci přírodě? Zapojte se do akce Den za obnovu lesa

11.09.2019

Svaz lyžařů ČR se připojuje k celonárodní akci pořádané státním podnikem Lesy ČR, jež nese název Den za obnovu lesa. Právě tak byla označena sobota 19. října 2019, během které budou ochránci přírody, turisté, sportovci, známé osobnosti i široká veřejnost na 12 místech napříč celou republikou sázet nové lesy.

Den za obnovu lesa podporují i velká jména současnosti a historie zimních sportů - olympijská vítězka a mistryně světa ve snowboardcrossu Eva Samková a legendární běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová. Dalšími výraznými tvářemi jsou například fotbalový brankář Petr Čech, bývalý rychlostní kanoista a dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor, kardiochirurg Jan Pirk nebo herec, režisér a spisovatel Arnošt Goldflam.

 „Na přípravě této unikátní celonárodní akce pracují naši zaměstnanci už přes půl roku,“ říká generální ředitel státního podniku Josef Vojáček. „Nejprve vznikla v relativně malém kruhu, dnes už ji připravují stovky lidí ve všech krajích. Akce má široký záběr, je určená všem, kdo mají k přírodě vztah a komu není jedno, jakou změnou prochází. Primárně cílíme na rodiny s dětmi, ale věříme, že osloví prakticky každého – od ochránců přírody přes turisty, cyklisty, sportovce, kteří v lese trénují, ale i ty, kteří příliš často či pravidelně do lesa nechodí, ale není jim vůbec jedno, jaký les, jakou přírodu zanecháme příštím generacím.“

A jaký program návštěvníky 19. října čeká? Nezanedbatelnou roli v něm budou mít pedagogové Lesů České republiky, kteří příchozím ukáží, jak roste strom od semínka, jak se měří stromy i jak je poznáme podle různých částí. A hlavně pod zkušeným dohledem lesáků budou mít všichni možnost vysadit stromky, které vytvoří les nové generace.

Všechny podrobnosti najdete na stránkách www.sazimelesynovegenerace.cz. Tam si na interaktivní mapě najdete místo, kde se chcete zapojit do akce Den pro obnovu lesa a získáte všechny potřebné informace týkající se místa i organizace akce.Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři