Český pohár žáků v běžeckém lyžování odstartoval ve Vimperku

Český pohár žáků v běžeckém lyžování odstartoval ve Vimperku

3 min 51 s

Po roční pauze zaviněné epidemií koronaviru se dočkali také žáci – postavili se na start Českého poháru v běžeckém lyžování. Jejich první letošní závod proběhl ve Vimperku v sobotu 22. ledna, kde se uskutečnil intervalový závod klasicky.


Starší žákyně ročníku 2007 závodily na dvoukilometrové trati, kterou jim pořadatelé rozdělili do dvou okruhů. V obou z nich si připsala nejrychlejší čas Zdeňka Janatová z Jablonce nad Nisou, která tak slaví celkové vítězství. Stříbro vybojovala Adéla Michlová a bronz Zuzana Pekárková.

Stejná trať a stejný počet okruhů čekal na starší žáky (2007), mezi nimiž byl nejrychlejší Aleš Řezáč. Také on si dokázal připsat nejrychlejší čas na obou okruzích. Druhý byl Tomáš Cenek a třetí Hynek Steinbach.

Mezi závodnicemi narozenými v roce 2008 (starší žákyně) se odehrával velmi dramatický souboj, kdy po prvním okruhu vedla Štěpánka Krejčí, druhé kolo ji ale nevyšlo a propadla na třetí místo. Další dvě závodnice projely mezičasem po prvním okruhu v téměř identickém čase – v cíli byla nejrychleji Anna Mládková, která o 3,7 vteřiny porazila druhou Emmu Mánkovou.

V kategorii starších žáků 2008 byl na čele už od prvního okruhu Štěpán Jungwirth, který zvítězil s náskokem 14,2 vteřiny. Na desetinu stejný čas měl ale po prvním kole Kryštof Háněl, jenž následně obsadil druhou příčku. Bronz patří Matěji Miksovi.

Žákyně ročníku 2009 závodily na kilometrové trati, se kterou si nejrychleji poradila Nikola Žilinská z Lokomotivy Teplice. Za ní skončily hned čtyři členky ČKS SKI Jilemnice – stříbro patří Elle Suchardové, bronz Nikole Plecháčové.

Ze 37 žáků ročníku 2009 byl nejlepší Jan Janata z Jablonce nad Nisou. Kryštof Caletka s ním ale dokázal svést velmi vyrovnaný souboj a nakonec v něm zaostal jen o 2,2 vteřiny. Na stupních vítězů je doplnil Mikoláš Valoušek.

V neděli závodní program pokračuje intervalovým závodem volně.

Kompletní výsledky najdete zde.Pomoc Ukrajině