Český pohár odstartuje už tento víkend v Jablonci nad Nisou

Český pohár odstartuje už tento víkend v Jablonci nad Nisou

4 min 24 s

V Česku se pro běžce na lyžích naplno rozbíhá sezona. Už o víkendu 15. a 16. ledna se uskuteční první letošní závody Českého poháru dorostu a dospělých, které přivítá Jablonec nad Nisou. V dalších týdnech se pak bude o pohárová vítězství závodit ještě čtyřikrát.


První pohárový závod této sezony měly hostit Capartice, nakonec se ale bude závodit na severu Čech. „Sněhové a povětrnostní podmínky jsou bohužel katastrofální, a proto jsme museli pořádání závodů odvolat,“ citoval Deník.cz Tomáše Kmenta z Okrašlovacího a sportovního spolku Český Les, který měl závody v Caparticích pořádat.

Běžci na lyžích tak zamíří do jabloneckého areálu Břízky, kde se v sobotu 15. ledna uskuteční sprint volně. V neděli pak bude program pokračovat distančními závody klasicky s intervalovými starty.

O týden později pak čeká první pohárový závod také žáky, kteří budou závodit ve Vimperku ve sprintu klasicky a při distančních závodech volnou technikou.

V dalších týdnech pak pohárové závody zavítají na Zadov (dospělí + dorost, 19.-20. února), na FIS závod na Boží Dar (dospělí + dorost, 5.-6. března) a opět do Jablonce nad Nisou (žactvo, 12.-13. března).

Svůj kalendář má také mistrovství republiky. Poprvé se o mistrovské tituly bude závodit 28.-30. ledna v Novém Městě na Moravě. Z Vysočina Areny si dospělí a dorostenci odvezou tituly ve sprintu klasicky, z distančních závodů volně na 4 až 10 km a distančních závodů klasicky s hromadným startem (5 až 15 km).

Žákovské kategorie čeká mistrovství republiky ve Vrchlabí o víkendu 25.-27. února, kdy budou závodit ve sprintu volně, distančních závodech klasicky a ve štafetách.

Tradiční tečku za sezonou udělají běžci na lyžích na Horních Mísečkách, kde se 26. března uskuteční Hančův memoriál a mistrovství republiky veteránů. První dubnový víkend pak mistrovskou sezonu uzavře šampionát, při kterém dospělí a dorostenci v Krkonoších pojedou o tituly ve sprintu volně, team sprintu volně, ve štafetách a distančních závodech volně s hromadným startem (7 až 15 km).

Kompletní termínovou listinu najdete zde.Pomoc Ukrajině