×
České běžkyně skončily v olympijské štafetě desáté. Vynikající výkon podala především Eva Vrabcová-Nývltová

České běžkyně skončily v olympijské štafetě desáté. Vynikající výkon podala především Eva Vrabcová-Nývltová

15.02.2014

Desátou příčku obsadilo kvarteto českých běžkyň na lyžích v olympijské štafetě na 4x5km. Ze senzačního vítězství se radovaly Švédky před Finkami a Němkami.

Další vynikající výkon, který na prvním úseku podala Eva Vrabcová-Nývltová, už snad nikoho v Česku nepřekvapí. Ruští komentátoři na stadionu Laura byli ale pořádně vyjevení, když se česká lyžařka objevila v čele závodu. Aby toho nebylo málo, výrazně přispěla k roztrhání vedoucí skupiny. "Říkala jsem si sakra, co dělám? Já vedu olympiádu. Jsem překvapená a strašně nadšená, bylo to nezapomenutelné," citoval českou jedničku server iDnes.cz. Největší česká běžecká hvězda letošní sezóny se na předávku přiřítila těsně druhá za domácí Ivanovovou.

Pak už to pro české barvy tak spanilá jízda nebyla, přesto se Češky rozhodně nemají za co stydět. Štafeta ve složení Vrabcová-Nývltová, Grohová, Nováková a Moravcová skončila v olympijském závodě o tři příčky výš než před čtyřmi lety ve Vancouveru, tedy desátá a potvrdila, že s ženským během na lyžích je v Česku stále nutné počítat.

Pro překvapující vítězství si díky strhujícímu závěru finišmanky Kallaové dojely Švédky, druhé skončily Finky a třetí Němky. Kvarteto Norska zůstalo bez medaile.

Den po ženském závodě poměří síly i muži, tentokrát v závodě na 4x10km. Česká štafeta pojede ve složení Aleš Razým, Lukáš Bauer, Martin Jakš a Dušan Kožíšek.

 Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři