Česká výprava míří do Itálie, v Toblachu se koná poslední zastávka OPA Alpen Cupu

Česká výprava míří do Itálie, v Toblachu se koná poslední zastávka OPA Alpen Cupu

5 min 18 s

Tyrolský Toblach, chcete-li italsky Dobbiaco, bude v nadcházejícím víkendu hostit závody OPA Alpen Cupu. V rámci něj se střetnou seniorští závodníci z deseti zemí a lyžařských svazů, které se tohoto poháru účastní, a také běžci na lyžích z juniorské kategorie. Česko vysílá do Itálie početnou výpravu, která čítá celkem 13 lyžařů a lyžařek.


Šestou a závěrečnou zastávku OPA Alpen Cupu, kterého se účastní závodníci z deseti evropských zemí, hostí italský Toblach. Do jižního Tyrolska míří i česká výprava posilněná některými běžci a běžkyněmi, kteří letos závodili i ve Světovém poháru. Kromě nich se ve stopě představí i zástupci juniorské kategorie.

V tradiční destinaci se bude závodit od pátku do neděle. Poslední kolo OPA Alpen Cupu otevřou sprinty volnou technikou, na které naváží sobotní intervalové desítky taktéž volným stylem. V neděli program vyvrcholí stíhacími závody klasickou technikou. Senioři budou závodit na trati dlouhé 15 km, juniorské kategorie pojedou 10.

Česká reprezentace vyslala do Toblachu čtyři juniory a dvě jejich vrstevnice, v seniorských závodech se představí čtyři muži a tři ženy. Mezi favority by měli patřit i Luděk Šeller a Barbora Antošová, kteří ještě v úterý jeli sprinty Světového poháru v norském Drammenu. Oba už v letošní sezóně okusili i Alpen Cup a byli v něm vidět! Šeller se postavil na start sprintu v rakouském St. Ullrich, kde ovládl sprintovou kvalifikaci a poté i finálové rozjížďky. Po novém roce se objevil i v Oberstdorfu, kde ze své oblíbené disciplíny bral 5. místo.

Dařilo se i Barboře Antošové. Vždyť v rakouském středisku St. Ullrich zvítězila ve sprintové kvalifikaci, ve finálové jízdě pak vyválčila krásnou 3. příčku. Mezi juniory nesmíme zapomínat na Jiřího Tuže, který se ve sprintu v Oberstdorfu blýskl 4. místem, v následném závodě s hromadným startem dokonce okusil chuť vítězství.

 

Česká nominace pro OPA Toblach:

Ženy: Barbora Antošová, Barbora Havlíčková, Adéla Nováková

Muži: Tomáš Dufek,Tomáš Lukeš, Luděk Šeller, Kryštof Zatloukal

Juniorky: Anežka Honsová, Iva Vránová

Junioři: Matyáš Bauer, Matyáš Pávek, Ondřej Pilař, Jiří Tuž

 

Program (časy startu závodů budou upřesněny):

Pátek, 17. března

Sprinty volnou technikou mužů a žen

Sprinty volnou technikou juniorů

Sobota, 18. března

Závody na 10 km volnou technikou mužů a žen, intervalový start

Závody na 10 km volnou technikou juniorů, intervalový start

Neděle, 19. března

Stíhací závody na 15 km klasickou technikou mužů a žen

Stíhací závody na 10 km klasickou technikou juniorů

 Pomoc Ukrajině