MSJ Planica: Češi v kategorii do 23 let neprošli kvalifikací sprintu

MSJ Planica: Češi v kategorii do 23 let neprošli kvalifikací sprintu

4 min 5 s

Juniorské mistrovství světa v Planici pokračovalo v úterý sprinty v kategorii do 23 let. Českým reprezentantům se ale nepovedlo navázat na své krajany z pondělních sprintů juniorů a nikomu se nepovedlo postoupit do vyřazovacích bojů. V kvalifikaci pohasly naděje Petry Vitákové i Ondřeje Pilaře.


Jednadvacetiletá Vitáková, která v této sezoně vybojovala například deváté místo na závodech FIS v Německu na volné desítce, vyrazila do kvalifikace se startovním číslem 47, planický sprint jí ale štěstí nepřinesl, skončila celkově 40.

 

„Sprint není úplně moje disciplína, takže jsme s trenéry vůbec přemýšleli, zda do tohoto závodu nastoupit. Nakonec jsem ale ráda, že jsem do toho šla. Byl to můj první sprintový závod na takové úrovni a s tím výsledkem jsem vlastně spokojená,“ mluvila o závodě Vitáková. 

 

Zároveň zdůraznila, že její oblíbené závody teprve přijdou. „Jsem spíše distanční typ, takže se hlavně těším na čtvrteční dvacítku a doufám, že tohle umístění ještě vylepším,“ uzavřela.

 

Mezi muži v kategorii do 23 let se představil Ondřej Pilař, jenž ale také není ryzím sprinterem, což se v kvalifikaci také potvrdilo. Český reprezentant doběhl do cíle na 63. místě.

 

„Velkou roli určitě hrálo to, že jsme se v této sezoně tolik nesoustředili na sprinty a rychlost, ale spíš na jiné disciplíny,“ připustil Pilař po kvalifikačním závodě. „Čekal jsem, že to bude lepší, ale velká očekávání jsem neměl. Hodíme to za hlavu a soustředíme se na další dny,“ řekl bojovně.

 

V dalších závodech by Pilař rozhodně chtěl usilovat o lepší výsledky. V Planici jej ještě čeká závod na 20 kilometrů s hromadným startem volnou technikou a následně o víkendu intervalový závod na 10 kilometrů klasickou technikou. „Těším se na oba závody, ale víc se těším na desítku klasicky. V klasice se cítím skvěle. Poperu se o to a snad to dopadne dobře,“ řekl s tím, že konkrétní cíle pro závody si nestanovil.

 Pomoc Ukrajině