Budoucí trenéři běžeckého lyžování se setkali na kurzu v Jablonci

Budoucí trenéři běžeckého lyžování se setkali na kurzu v Jablonci

4 min 15 s

Ani v letních měsících se lyžařský svět nezastavuje. O víkendu 18. až 20. června proběhla v Jablonci nad Nisou první část školení trenérů „C“ v běhu na lyžích. Na sever Čech se sjelo 29 uchazečů z celé republiky, jedním z nich byl také Lukáš Heřmanský, prezident Svazu lyžařů ČR.


„Není mou ambicí stát se trenérem, ale jsem velmi rád, že jsem si to mohl vyzkoušet a vidět, jak trenérské kurzy probíhají. Rád bych poděkoval všem lektorům a přednášejícím, kteří se na školení podíleli,“ uvedl prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Heřmanský. „Trenéři hrají zásadní roli při vývoji nových talentů a vedení oddílů i reprezentačních družstev, proto je práce s nimi velmi důležitá. Na školení jsem potkal množství schopných a zapálených lidí, které spojuje láska ke sportu. To je pro budoucnost běžeckého lyžování velmi pozitivní signál,“ dodal.

Během třídenního programu se budoucí trenéři seznámili jak s teoretickými základy tělesných cvičení a sportu, tak se základy anatomie, fyziologie, sportovního tréninku, první pomoci, výživy a pitného režimu, pedagogiky a psychologie a také pravidel běhu na lyžích. 

Praktická část kurzu zahrnovala například techniku a nácvik jízdy na kolečkových lyžích a inline bruslích. Uchazeči byli seznámeni také s vhodnými dovednostmi pro běžecké lyžování z oblasti atletiky, úpolů, drobných pohybových her, z oblasti posilování a balančních cvičení.

„Potěšilo mě, že účastníci byli velmi aktivní a během celého školení se zajímali o nové poznatky a snažili se do přednášené problematiky proniknout. Možná i díky tomu se utvořila během tří dnů velmi dobrá parta. V pátek se účastníci prakticky neznali, ale jejich zájmy do sebe zapadly a v neděli odjížděli jako přátelé,“ řekl spoluorganizátor školení Martin Nosek. „Rád bych také poděkoval všem přednášejícím, všichni totiž měli zajímavé prezentace, a také Jitce Bartoňové za skvělé organizační zajištění.“Pomoc Ukrajině