Boží Dar uzavřel letošní ročník náborové akce LYŽUJ LESY

3 min 6 s

Náborová akce uzavřela svou čtvrtou sezonu, bílou stopu si přišly vyzkoušet stovky dětí. Poslední zastávka se uskutečnila na Jahodové louce nedaleko Božího Daru a celá akce se nadmíru dobře vydařila.

V rozmezí od 1. února do 1. března se po republice uskutečnilo šest zastávek náborové akce LYŽUJ LESY. Na tyto závody dorazily stovky mladých lyžařů, na posledním termínu v Božím Daru se do bílé stopy postavilo 164 nadějných sportovců.

Na severozápad Čech se vydaly děti ze 22 základních škol a dvou gymnázií. Nejdelší cestu vážil lyžař z Velkých Přílep u Prahy, závodů se účastnili i ukrajinské děti.

Ambasadorem poslední zastávky byl Milan Šperl, bývalý reprezentant v běžeckém lyžování, který má doma bronzovou medaili z mistrovství světa, když v roce 2007 uspěl v tým sprintu s Dušanem Kožíškem. „Každý se snažil odvést na trati maximum, výkony a přístup závodníků se mi líbily,“ hodnotil ambasador výkony dětí.

Tratě byly dlouhé 400, 1 000 a 1 500 metrů, navíc byly tradičně přidané zajímavé překážky, které závody obohatily. „I když nebylo moc sněhu, tratě byly perfektně připravené a závodníky prověřily,“ hodnotil ředitel závodu připravenost okruhů. „Počasí nemohlo být lepší, jasno a slunečno bývá na Božím Daru jen párkrát do roka,“ popsal ředitel závodů.

„Vše probíhalo tak, jak mělo, naprosto bez připomínek. Atmosféra i nálada byla velmi dobrá.“ popsal závěrem Milan Šperl.