Výjezd na Vysokou u Valašského Meziříčí přilákal rekordní počet závodníků

5 min 2 s

5. ročník - Výjezd na kolečkových lyžích a také na in-linech přilákal rekordní počet závodníků všech kategorií. Větší počet závodníků byl jen na MČR v Liberci.

Ski Klub Valašské Meziříčí uspořádal 2. října 2021 závod na kolečkových lyžích a na in-linech z  Byniny přes Lešnou až na Vysokou. Nejmladší závodili na in-line bruslích, starší už na standartních kolečkových lyžích. Závodníci v dospělé kategorii dostali stejné kolečkové lyže, tím se snažíme zajistit rovnocenné podmínky. Již druhým rokem byla zařazena „hobby“ kategorie. „Uspořádat závod pro všechny věkové kategorie a hlavně, ať sportují děti, je  našim cílem“ uvedli pořadatelé ze Ski klubu Valašské Meziříčí.

Ve startovním poli bylo celkem 154 závodníků téměř ze všech běžeckých, nebo biatlonových  klubů z Valašska, ale i z Jeseníku, Rýmařova, Brna, Šumperku, Halenkovic, Prostějova a Dolní Lomné. Hlavně nás těší, že závodí stále více dětí v žákovských a dorosteneckých kategorií, letos 103 závodníků a závodnic. Nejstarším závodníkem byl Jan Hanuš z klubu Rockplast Rovensko, kterému je 77 let a nejmladšími bylo několik dětí narozených v roce 2013.

Vítězem v absolutním pořadí juniorů a mužů se stal teprve 18 letý Kryštof Horník z Fenix Ski Teamu Jeseník. Na těžké trati bojovaly i ženy, pro vítězství si doběhla závodnice pořádajícího SKI KLUB Valašské Meziříčí, Ema Bajčíková.

V silně obsazených kategoriích vybojovalo z stupně vítězů celkem 10 závodníků pořádajícího SKI KLUBU Valašské Meziříčí, jehož celkem 32 závodníků se postavilo na start.

Již teď máme v hlavě plány na vylepšení pro příští rok,  uvedl Dušan Rýdl, jako hlavní organizátor závodu.

Všem závodníkům patří obdiv za předvedené výkony. Organizátoři děkují všem, kdo pomohl s organizací a obcím Lešná, Vysoká.

Celkový vítěz – junioř-imuži – Kryštof Horník Foto: příznivci SKI KLUBU Valašské Meziříčí