Běžecký úsek se může nově opřít o partnerství s Kooperativa pojišťovnou

Běžecký úsek se může nově opřít o partnerství s Kooperativa pojišťovnou

9 min 24 s

Novým hlavním partnerem Úseku běžeckých disciplín SLČR i české reprezentace se stává Kooperativa pojišťovna. Běžci na lyžích se tak nyní budou moci při svých aktivitách spolehnout na tuto významnou a stabilní českou společnost, která je propagátorem aktivního životního stylu.


„Kooperativa pojišťovna dlouhodobě podporuje nejen profesionální i amatérský sport, ale má také blízko k pohybu v horách a v přírodě. O to větší mám z naší spolupráce radost, protože vyznáváme stejné hodnoty, a těším se na společné úspěchy,“ říká k novému partnerství Aleš Vaněk, předseda Úseku běžeckých disciplín SLČR.

Na novou spolupráci se těší také Štěpán Kaliba, ředitel úseku: „Osobně jsem moc rád, že se povedlo ve velice krátké době od mého nástupu vyjednat spolupráci s tak silným partnerem, jakým je společnost Kooperativa. Rychlost, s jakou jsme se domluvili, zároveň dokazuje, že je na obou stranách velká podpora ke spolupráci a osobně věřím, že je to začátek silného a dlouholetého partnerství. Velké díky patří nejen Kooperativě, ale všem členům vedení společnosti za podporu běžeckého lyžování v Čechách.“

Nejen s logem, ale také s představiteli Kooperativa pojišťovny jste se měli možnost setkat na nedávných republikových závodech. Na mistrovství ČR žáků ve Vrchlabí předávala nejúspěšnějším závodníkům ceny paní Eva Poláchová, členka představenstva Kooperativa pojišťovny: „Dlouhodobě podporujeme zdravý životní styl. Běžecké disciplíny jsou v poslední době v České republice na vzestupu. Běžecké vybavení se velmi dobře prodává, protože mnoho lidí chce trávit čas aktivně a venku. V zimním období jsou navíc naše hory pro běžecké lyžování naprosto ideální. Spolupráce a popularizace tohoto sportu tak byla logickou volbou,“ říká v rozhovoru.

Měla jste možnost vidět závody žákovského Mistrovství ČR ve Vrchlabí. Jak se vám závody líbily?

Pro mě byla velmi pozitivní a neočekávaná míra účasti dětí a mládeže. Po době covidové panují názory, nezřídka podpořené výzkumy, že obecně děti zlenivěly a nevrátily se ke sportovním aktivitám, které byly nuceně zastaveny. Běžeckého lyžování se tento trend pravděpodobně netýká, protože ve Vrchlabí byla účast nad očekávání. A to je dobře, zejména v této době konfliktu na Ukrajině, mě to naplňuje optimismem, protože tahle mladá generace je naše budoucnost.

 

Jaký je váš osobní vztah k běžeckému lyžování? Vyrážíte také sama do stopy?

Miluji hory, narodila jsem se zde, sporty na horách byly od malička součástí mého života, běžecké lyžování nevyjímaje. Je to krásný sport, dnes jsem ve svých babičkovských aktivitách přeřadila na pěší turistiku, takže toho aktivního vyrážení do stopy je opravdu pomálu.

 

Při jakých příležitost budeme logo Kooperativa pojišťovny nebo její zástupce u běžeckých stop vídat?

Chceme využít především celorepublikových závodů a také závodů, které jsou významné regionálně, které by mohly podpořit naše aktivity v jednotlivých krajích. Zároveň nás budou prezentovat jednotliví sportovci, kteří reprezentují ČR. Ale není to jen o logu, vždy chceme spolupráci pojmout komplexně. V plánu tedy máme i další aktivity, v rámci kterých by mohly probíhat lekce běžeckého lyžování, mazání lyží a podobně. Na podrobnosti je ale ještě příliš brzy.  

 

Kooperativa pojišťovna podporuje aktivní životní styl, prevenci i pohyb v horách. Plánuje nyní zapojit do této komunikace i zástupce běžeckého lyžování?

Je to tak. Celkově podporujeme prevenci a bezpečnost. Na našem webu https://www.koop.cz/bezpecnost-ma-zelenou  propojujeme všechny naše sponzoringové projekty a běžecké lyžování sem brzy také doplníme. Každý sport se musí dělat správně a s odpovídajícím vybavením. Jenom tak můžeme předcházet úrazům a zraněním.

O Kooperativa pojišťovně / zdroj www.koop.cz:

Jsme univerzální pojišťovna, která nabízí plný sortiment služeb a všechny standardní druhy pojištění pro občany, drobné firmy i velké podniky. Jsme česká firma se stabilním zázemím skupiny Vienna Insurance Group.

 

Kvalita poskytovaného servisu je pro nás stejně důležitá jako porozumění každodennímu životu. Důvěru stavíme na rychlém a osobním řešení nejen u pojistných událostí, ale také při sjednávání smlouvy nebo běžném kontaktu.

 

Vienna Insurance Group

 

Kooperativa je součástí Vienna Insurance Group (VIG). Jde o předního specialistu na pojištění v Rakousku a ve střední a východní Evropě. Kolem 50 společností ve 25 zemích tvoří koncern s dlouhou tradicí, silnými značkami a velkou blízkostí klientům.

 Pomoc Ukrajině