Běžecký úsek bude mít nového předsedu. Koná se valná hromada

Běžecký úsek bude mít nového předsedu. Koná se valná hromada

3 min 47 s

Kdo povede Úsek běžeckého lyžování SLČR v dalších letech? Odpověď dá volební valná hromada, která se uskuteční v sobotu 24. dubna od 10 hodin v hotelu Clarion Congress Hotel Prague. O pozici předsedy úseku se budou ve volbě delegátů ucházet tři kandidáti.


Konání valné hromady provázejí přísná zdravotnická opatření, která vycházejí z aktuální epidemické situace. Všichni účastníci proto budou povinni předložit negativní výsledek antigenního testu na Covid-19 ne starší 48 hodin, podepsaný selfreporting formulář a samozřejmostí budou také rozestupy a použití respirátorů.

„Pro nás bylo velmi důležité, aby se valná hromada uskutečnila v plánovaném termínu, protože máme před olympijskou sezonou a jakýkoliv odklad by mohl způsobit komplikace v přípravách na toto velmi důležité období,“ říká Stanislav Henych, který po rezignaci Pavla Bence zastává z pozice místopředsedy povinnosti předsedy rady úseku.

Delegáti jednotlivých krajů se tentokrát nepotkají v Liberci, ale sejdou se ve vysočanském kongresovém hotelu Clarion. „Letos jsme se rozhodli pro Prahu, protože je nejlépe dostupná pro delegáty ze všech koutů republiky,“ vysvětluje Henych.

Většinu bodů programu valné hromady tvoří hodnocení uplynulé sezony, a to jak sportovních výsledků, tak i zajištění reprezentačních týmů, domácích závodů, sportovních center mládeže a celého chodu běžeckého úseku.

Účastníci valné hromady ovšem nebudou pouze hodnotit, ale zároveň nastaví nový směr, kterým se úsek běžeckého lyžování vydá. Součástí programu je totiž volba nového předsedy. O tento post se budou ucházet tři kandidáti: Stanislav Henych, Aleš Razým a Aleš Vaněk.

„Delegáti rozhodnou o tom, v jakém složení bude dál pracovat rada úseku a zejména o tom, jak budeme pokračovat v olympijském roce, který je pro náš sport důležitější než jiná období,“ dodává Henych.