SP Minneapolis: Běžci pokračují v zámořské štaci, už dnes je čekají v Americe sprinty

SP Minneapolis: Běžci pokračují v zámořské štaci, už dnes je čekají v Americe sprinty

3 min 54 s

Minulý týden běžci na lyžích závodili v kanadském středisku Canmore, Světový pohár do zámoří zavítal poprvé od roku 2019. Nabitý program uzavřel úterní sprintový závod klasickou technikou. Celkem se v Canmore odjely čtyři závody, nyní se běžci přesunuli do amerického Minneapolis, kde je čekají další dva.


Program v Canmore otevřel sprint volnou technikou, z českých reprezentantů se ale dál probojovala jen Janatová s Černým, za branami postupu zůstala Beranová i Antošová. “Po závodech jsme si sedli společně se servisním týmem a shodli jsme se, že se nám nepodařilo na podmínku ideálně připravit lyže a to výrazně ovlivnilo výkon našich reprezentantů. Je důležité, že jsme si to vyhodnotili a všichni od servisu, přes trenéry i závodníky víme, co bylo špatně a jde se dál. Všichni si uvědomujeme, že kluci dělají co můžou, ale ne vždy všechno vyjde na 100%. Důležité je, když se něco takového stane, že si to dokážeme vyhodnotit a můžeme se z toho poučit,” komentoval situaci otevřeně hlavní trenér reprezentace Jan Franc. 

 

Podmínky i sníh byly narozdíl od evropských závodů odlišné a vzhledem k tomu, že se v zámoří dlouho nezávodilo, bylo pro všechny servisní týmy velmi náročné se připravit. 

 

Nejlepší výsledek v Kanadě z českých reprezentantů zaznamenala Kateřina Janatová, která ve volném sprintu vybojovala 16. pozici. Výrazně byl vidět i Ondřej Černý, který potvrzuje stoupající formu v druhé polovině sezóny a každým dalším závodem je výš a výš. 

 

Nyní na běžce čekají dva závody v americkém Minneapolis. Program otevře v sobotu sprint volnou technikou, kvalifikace začíná v 17:00, následné rozjížďky startují v 19:30. V neděli se pak od 17:30 pojede intervalový závod volně na 10km. V akci budou opět Kateřina Janatová, Tereza Beranová, Barbora Antošová a Ondřej Černý.

 Pomoc Ukrajině