Běžci do 23 let zamířili na soustředění do Ramsau. Co dalšího je čeká?

Běžci do 23 let zamířili na soustředění do Ramsau. Co dalšího je čeká?

4 min 27 s

Za sebou mají tréninkové kempy v Bedřichově a v Liberci, před sebou pak celou řadu dalších. Příprava reprezentantů v běžeckém lyžování do 23 let je v plném proudu. „Právě teď se připravujeme v Ramsau, kde dopoledne trávíme na sněhu, odpoledne jsme v údolí na kolečkových lyžích, běháme nebo posilujeme,“ říká reprezentační kouč Martin Koukal.


Příprava týmu začala v květnu, kdy se mladí běžci poprvé potkali v Bedřichově. „Jednalo se o první seznamovací kemp, při kterém jsme ještě vzhledem k poměrně dobrým sněhovým podmínkám lyžovali na sněhu,“ říká kouč českého týmu. „V červnu jsme se pak sešli v Liberci, kde jsme absolvovali testy na dráze, silový test na skiergu a jeden den jsme pracovali na technice na pásu pro kolečkové lyže. Ten jsme byli vyzkoušet v Ústí nad Labem, kde mají ski simulátor NOSAC ONE.“

V pondělí 14. června tým odcestoval do rakouského Ramsau, kde se potkal s reprezentačním áčkem. „Mužská část našeho týmu absolvuje s áčkem společný program,“ popisuje plány Koukal.

Na soupisce reprezentace do 23 let pro letošní rok jsou Tomáš Kalivoda, Vladimír Kozlovský, Tomáš Lukeš, Tomáš Dufek, Kim Žalčík, Jolanta Byrtus, Barbora Antošová, Adéla Nováková a Pavlína Votočková. Společně s Koukalem povede tým v roli asistenta trenér Petr Michl, u juniorského týmu si pak oba muži role prohodí. „Petr ale kvůli povinnostem, které měl ještě před nástupem k našemu týmu a které musí dokončit, tento kemp neabsolvuje. Do Ramsau i do Livigna s námi jede Aleš Lejsek, který dříve působil jako trenér biatlonistů,“ říká Koukal.

Po soustředění v Ramsau čeká závodníky 14denní individuální příprava, po které se tým sejde na Skijáckém trojboji v Jilemnici. „Hned potom odjedeme do Livigna, po kterém bude opět následovat individuální příprava s možností odjet na dovolenou. V srpnu pak budeme mít společné soustředění s juniory na Božím Daru,“ dodává k plánům na nejbližší měsíce.