Běžci do 23 let: Se závody v Bruksvallarně se Češi rozloučili 20. místem Tomáše Lukeše

3 min 49 s

Běžci na lyžích mají za sebou poslední den závodů ve švédské Bruksvallarně, do kterých zasáhl také český tým do 23 let. Při nedělních startech si nejlépe vedl Tomáš Lukeš, který v závodě na 15 km volně vybojoval 20. místo.

Stejně jako v předchozích dnech mohli do závodů zasáhnout maximálně dva čeští závodníci v každé kategorii. Pořadatelé Bruksvallsloppetu tak nastavili protiepidemické opatření pro zahraniční účastníky, s jehož zavedením také výrazně omezili počet účastníků na 75 mužů a 50 žen.

Do závodu mužů zasál Tomáš Lukeš, který z 20. příčky ztratil na vítězného Švéda Williama Poromaa minutu a 37 sekund. Druhým českým mužem byl Kim Žalčík na 51. místě se ztrátou 3:27.

V závodě žen na 10 km volně mělo Česko stejně jako v předchozích dvou dnech jedinou zástupkyni, kterou byla Pavlína Votočková. Tentokrát si připsala 36. místo, od vítězné Švédky Fridy Karlssonové ji dělily 4 minuty a 7 sekund.

Po celý víkend závodu absolutně dominovali švédští reprezentanti, pro které se jednalo o nominační závod, na jehož základě bude sestavena soupiska jejich národního týmu pro novou sezonu. Při sobotních sprintech si lepší umístění z dvojice Čechů připsal Tomáš Dufek, který obsadil 14. příčku. Ondřeji Černému patří ve výsledkové listině 63. místo. Pavlína Votočková finišovala na 43. příčce.

Závodní program odstartoval už v pátek, kdy muži absolvovali 15km trať klasicky s intervalovým startem. Lépe si z dvojice českých reprezentantů vedl Vladimír Kozlovský, který obsadil 24. místo se ztrátou 2:38 na vítěze. Tomáš Dufek bral 27. místo, na vítězního Maxe Novaka ztratil 2:51. Stejnou příčku jako Dufek obsadila ve svém závodě Pavlína Votočková, která prolétla 10km trať za 35:39.8, což znamenalo ztrátu 5:24 na vítěznou Švédku Ebbu Anderssonovou.