B-tým má za sebou první tréninkový kemp! Kdo dorazil do Pece pod Sněžkou?

B-tým má za sebou první tréninkový kemp! Kdo dorazil do Pece pod Sněžkou?

6 min 4 s

Česká reprezentace se už pilně připravuje na další sezonu! Reprezentační béčko se sešlo k prvnímu tréninkovému kempu, který se konal v Peci pod Sněžkou. Kromě reprezentantů z B-týmu se objevilo i několik známých tváří z A-týmu včetně hlavního trenéra Jana France.


Nový ročník znamená i nové složení reprezentačních týmů. Do sezony půjde B-tým české reprezentace v počtu pěti závodníků. V mužské kategorii to budou Tomáš Dufek, Tomáš Lukeš a Ondřej Pilař, ženy budou reprezentovat Barbora Havlíčková a Anežka Honsová. První kemp se konal v Krkonoších, základnu měli čeští sportovci v Peci pod Sněžkou.

„Využili jsme služby hotelu Horizont, kde zázemí pro nás jako pro sportovce je úplně vynikající. Kempu se primárně účastnilo reprezentační družstvo B. Účast na tomto kempu obohatil Adam Fellner, Ondra Černý a Bára Antošová z A-týmu, někteří s námi byli celou dobu, jiní jen chviličku, ale myslím si, že tohle propojení mezi sportovci a trenéry je dobrá a hlavně funkční cesta. Na dva dny se za námi otočil Honza Franc jako hlavní trenér reprezentace, takže se seznámil s novými sportovci, kteří přibyli do béčka. Řekli jsme si nějaké věci k tomu, jak budou příprava i sezona vypadat. Bylo to vlastně takové první seznamovací soustředění pro nováčky,“ popsal přípravu trenér Aleš Lejsek.

Několikadenní soustředění v Krkonoších bylo velmi rozmanité. Reprezentanti střídali posilovnu, běh i kolečkové lyže.

„Trénink byl v tuto dobu zaměřen na vytrvalost, takže jsme absolvovali dlouhé běhy. Byli jsme na Sněžce, pak jsme objeli i dlouhé tratě na kolečkových lyžích, takže jsme byli na Černé hoře a na Pomezních boudách, kdy jsme vyjížděli z Polska směrem na Pomezní boudy. Do programu byl zařazen i atletický trénink, kdy jsme byli na atletické dráze v Trutnově, takže jsme trochu poběhali v tempu. Samozřejmě jsme zařadili i posilovnu, kdy jsme využili právě hotel Horizont,“ přiblížil kouč reprezentačního B-týmu konkrétní aktivity.

Během přípravy před novým ročníkem je v plánu ještě mnoho tréninkových jednotek, bude se využívat i užší spolupráce mezi A-týmem a B-týmem.

„Náš záměr je propojit starší sportovce z B-týmu s těmi ostatními z A-týmu, takže Tomášové Dufek a Lukeš mají naplánována dvě soustředění společně s A-týmem. To jedno by mělo probíhat už v polovině června v Oberhofu. O prázdninách máme v plánu i jedno kompletní soustředění, oba dva týmy, které by mělo být na Božím Daru. Ještě pak bude v říjnu pro část týmu soustředění v Ramsau, ale my se budeme připravovat hlavně v Harrachově a na první sníh plánujeme jet do Livigna,“ popsal trenér Lejsek.

Reprezentační družstvo B

Trenér: Aleš Lejsek

Dufek Tomáš, 2000, DULI

Lukeš Tomáš, 2000, SKIJ

Havlíčková Barbora, 2000, DULI

Pilař Ondřej, 2003, SKIJ

Honsová Anežka, 2003, SKSV

 Pomoc Ukrajině