Alpen Cup: Dufek s Havlíčkovou třikrát na bodech, nejvíce se dařilo ve sprintu

3 min 8 s

Alpen Cup v běžeckém lyžování zamířil do švýcarského Ulrichenu, kde se od pátku do neděle uskutečnily tři závody. Ve všech třech se na bodech umístili Tomáš Dufek s Barborou Havlíčkovou, jednou bodovali Tomáš Lukeš s Anežkou Honsovou.

Mezi muži o sobě dali vědět čtvrtý Tomáš Dufek a šestý Tomáš Lukeš, kteří se tak mohli těšit na kontaktní závody, stejně jako mezi ženami 22. Barbora Havlíčková, bohužel Anežka Honsová skončila první pod čarou postupu.

Tomáš Lukeš ani Tomáš Dufek na kvalifikační umístění zv elitní desítkyce nenavázali, oba vypadli v semifinále a obsadili jedenácté, respektive třinácté místo. Barbora Havlíčková nepostoupila hned ze čtvrtfinále a obsadila 27. příčku.

Přesunujeme se k sobotnímu programu, které obstaraly závody na deset kilometrů klasicky s intervalovým startem. Tomáš Dufek navázal na druhou desítku ze sprintu 12. místem, druhý z českých reprezentantů Ondřej Pilař se umístil v osmé desítce na 75. pozici.

Barbora Havlíčková byla opět nejlepší českou ženou, když otevírala třetí desítku konečného pořadí, Anežka Honsová opět okupovala tu čtvrtou.

Závodní víkend ve Švýcarsku ukončily závody s hromadným startem volně. Muži absolvovali dvacet kilometrů a pozici české jedničky opět získal 22. Tomáš Dufek, Tomáš Lukeš s Ondřejem Polařem dojeli těsně za sebou na 49. a 51. místě.

Ženy měly poloviční desetikilometovovou vzdálenost a Česko se konečně dočkalo dvojnásobného bodového zastoupení, na 26. Barboru Havlíčkovou navázala 29. Anežka Honsová.