3. den, 3. medaile: Schützová uzavřela Světový pohár v Lotyšsku stříbrem

3 min 24 s

Stříbro. Zlato. Stříbro. To je bilance, se kterou se Sandra Schützová vrací z lotyšské Madony, kde se konal Světový pohár v běhu na kolečkových lyžích. Velmi úspěšný víkend uzavřela v neděli 29. srpna závodem na 7,5 kilometrů klasicky, ve kterém vybojovala stříbro.

Kvůli silnému dešti byl na poslední chvíli upraven program a závod žen pořadatelé zkrátili z 10 na 7,5 kilometru. Na vodou zalitou dráhu v Madoně se závodnice vydávaly intervalovým startem, jako poslední z nich se pustila na trať česká běžkařka ve žlutém dresu pro vedoucí závodnici Světového poháru. Schützová rozjela závod fantasticky – ještě po pěti kilometrech jí mezičasy přisuzovaly první místo. Pak ale dokázala jilemnickou závodnici předstihnout Slovenka Alena Procházková, která si drobný náskok udržela až do cíle.

Schützová obsadila druhou příčku, když na vítěznou Procházkou ztratila 1,2 vteřiny. Za československým duem už zůstala výraznější časová mezera: třetí Daria Rogozinová ztratila 20,2 sekundy.

Schützová tak skvělým způsobem uzavřela medailový víkend, kdy nejprve v pátek ovládla kvalifikaci sprintu volně, aby následně vybojovala ve finále skvělé druhé místo za vítěznou Švédkou Jackline Locknerovou. V sobotu v závodě na 15 kilometrů volně s hromadným startem vybojovala zlato, když v dramatickém finiši porazila o 1,1 sekundy porazila Alenu Procházkovou a o dvě vteřiny Dariu Rogozinovou.

Po závodech na Slovensku, v Estonsku a Lotyšsku má před sebou Světový pohár v běhu na kolečkových lyžích poslední závodní víkend, který se uskuteční 3.-5. září v ruském Chanty-Mansijsku.

Kompletní výsledky z lotyšské Madony najdete zde.