Severská kombinace
Druhý individuální závod ve Falunu: Dvořák bojoval, zlepšil běh, ale desítka zatím uniká

26.02.2015

Ve druhém individuálním závodě sdruženářů na mistrovství světa v klasickém lyžování ve Falunu prokázal nejlepší český reprezentant Miroslav Dvořák (na snímku) zlepšení formy, srdnatě bojoval, ale na umístění v elitní desítce to v nabité konkurenci nestačilo. Byl sedmnáctý. A to porazil Grabaaka, Pittina, Kircheisena, Klapfera nebo Schmida! Tomáš Portyk uzavřel třetí desítku, Petr Kutal skončil 39. a Lukáš Rypl 45. ze 47 startujících. Favorizované Němce, Nory a Francouze v boji o zlato tentokrát zaskočil Rakušan Bernhard Gruber.

Miroslava Dvořáka letos zrazuje jeho hlavní zbraň – strhující běh

23.02.2015

Miroslav Dvořák, česká sdruženářská jednička posledních let, zatím nemá v polovině mistrovství světa v klasickém lyžování ve Falunu příliš důvodů ke spokojenosti. V úvodním individuálním závodě na malém můstku skončil až třicátý a na svou výbornou formu z počátku sezony může jen vzpomínat.

Závod družstev: Německo přepsalo historii, česká štafeta osmá

22.02.2015

Maximum možného dokázal čtyřlístek českých sdruženářů v závodě družstev na mistrovství světa v klasickém lyžování ve Falunu. V konkurenci deseti týmů dosáhlo kvarteto Lukáš Rypl, Petr Kutal, Tomáš Portyk a Miroslav Dvořák na osmou příčku. Historický premiérový titul na světovém šampionátu získali suverénně reprezentanti Německa.

Nekonečné čekání? Muzika, káva a nohy nahoře!

20.02.2015

Nekonečné čekání provázelo start úvodní disciplíny sdruženářů na světovém šampionátu ve Falunu. Jury musela nejprve zrušit zkušební kolo a pak o víc než tři a půl hodiny posunout začátek skokanské části. Hlavním nepřítelem závodníků byl nepříjemný a nárazový vítr, který místy dosahoval rychlosti 10 metrů za vteřinu. A jak trávil čtyřlístek českých reprezentantů tyto okamžiky?

Sdruženářská premiéra ve Falunu: České naděje odvál vítr

20.02.2015

Úvodní individuální závod na mistrovství světa v klasickém lyžování ve Falunu se českým reprezentantům v severské kombinaci příliš nevydařil. Nedokázali se vyrovnat s náročnými klimatickými podmínkami, v nichž sehrál hlavní roli nevyzpytatelný nárazový vítr. Právě na můstku HS100 totiž ztratili všichni naději na přední umístění. První zlato míří do Německa, ale překvapivě je nakonec nezískal favorizovaný Eric Frenzel, nýbrž jeho krajan Johannes Rydzek.

Sdruženářský čtyřlístek ladí formu na Falun v Oberstdorfu

13.02.2015

Na mistrovství světa ve Falunu budou v severské kombinaci reprezentovat čtyři závodníci. Pod vedením trenéra Ladislava Rygla a asistenta Vladimíra Šmída ladí v těchto dnech formu v Oberstdorfu Miroslav Dvořák, Tomáš Portyk, Petr Kutal a Lukáš Rypl (všichni jsou na aktuálním snímku).

Štafetový závěr šampionátu juniorů – čeští sdruženáři osmí

08.02.2015

Mistrovství světa juniorů v severské kombinaci v kazašském středisku Almaty završil závod štafet (HS 106/4 x 5 km). Mladí čeští reprezentanti v něm obsadili osmé místo. Zlato tentokrát nezískali favorizovaní Norové, ale především zásluhou vynikajícího běhu sdruženáři Rakouska.

MS juniorů: Tomáš Portyk a nepopulární „brambora“ o pouhé dvě desetiny vteřiny!

06.02.2015

Českého reprezentanta v severské kombinaci Tomáše Portyka (na snímku) dělily na mistrovství světa juniorů v klasickém lyžování v kazašském středisku Almaty od bronzové medaile pouhé dvě desetiny vteřiny! Ve druhém, kratším individuálním závodě se statečně pral o vytoužené pořadí na stupních vítězů, ale v závěrečném finiši podlehl těsně nejen Němci Langemu, ale i Estonci Ilvesovi, jehož ve Světovém poháru seniorů běžně poráží. Své dosud nejlepší umístění na juniorském šampionátu z loňského oku si tak vylepšil o jednu příčku.

Bilance EYOWF 2015: Mladí čeští sdruženáři překvapili a jsou konkurenci na dohled

06.02.2015

Mladí reprezentanti v severské kombinaci absolvovali 12. Zimní evropský olympijský festival mládeže (EYOWF) 2015 ve Vorarlbersku a Lichtenštejnsku se ctí. Už hodně dlouho se v této věkové kategorii (ročník 1998 a mladší) čeští sdruženáři neprosadili v mezinárodní konkurenci tak tak výrazně. Nejen osmé místo Ondřeje Pažouta a čtvrté štafety, ale i další umístění ve druhé desítce a zejména bojovné výkony jsou pro českou kombinaci příslibem a pro trenéra Marka Šablaturu důvodem ke spokojenosti.

Na MS juniorů první útok na medaili Tomáši Portykovi nevyšel

05.02.2015

První závod v severské kombinaci na mistrovství světa juniorů v kazašském středisku Almaty se českým reprezentantům příliš nevydařil. Tomáš Portyk, jeden z hlavních aspirantů na stupně vítězů, sice výborně začal a po skoku byl druhý. Jenže v běžecké části on, ani trojlístek Vančura, Daněk, Dufek soupeřům nestačil.

Dvořákův návrat na bodované pozice a diskvalifikovaný šampion Frenzel

01.02.2015

Ve třetím dějství sdruženářské minisérie v rámci Světového poháru ve Val di Fiemme se konečně vrátil Miroslav Dvořák (na snímku) na bodované pozice. V individuálním závodu HS 134/10 km skončil dvacátý, když ještě na počátku posledního okruhu byl blízko elitní desítky. Po prodělané viróze sice ještě není v plné kondici, ale už naznačil zlepšení. Druhý český zástupce Tomáš Slavík skončil jako 46. na posledním klasifikovaném místě.

Univerziádní štafeta: experiment se skokanem Háčkem nevyšel

31.01.2015

Poslední soutěž 27. Zimní světové Univerziády – štafeta HS100/3 x 5 km – na Štrbském Plese přinesla konečně zlatou medaili německým reprezentantům. Čeští sdruženáři nastoupili k závodu v pozoruhodné sestavě: Petra Kutala s Martinem Zemanem doplnil jako třetí člen skokan Vít Háček (na snímku seřazeni zleva)!