Severská kombinace
Týmový sprint ve Val di Fiemme: Češi až na samém konci

31.01.2015

Ani ve druhém závodě v rámci trojdílného víkendového seriálu sdruženářů ve Val di Fiemme se českým reprezentantům nedařilo. Ve sprintu dvojic HS134/2 x 7,5 km obsadili Miroslav Dvořák (na snímku) s Tomášem Slavíkem až poslední, dvanácté místo. Do celkové klasifikace Světového poháru se výsledky nezapočítávají.

Tečka za EYOWF 2015: Pažout osmý, další dva mladíci ve druhé desítce

30.01.2015

Program 12. Zimního evropského olympijského festivalu mládeže (EYOWF) 2015 ve Vorarlbersku a Lichtenštejnsku v severské kombinaci zakončil individuální závod mladých sdruženářů na můstku HS108 a trati 5 km. Svěřenci trenéra Luďka Šablatury byli i tentokrát v areálu v Gaschurnu vidět – Ondřej Pažout (na snímku) skončil osmý a dvojice David Zemek, Jan Vytrval ve druhé desítce.

Ve Val di Fiemme Češi na body nedosáhli

30.01.2015

Světový pohár v severské kombinaci se vrátil ze Sappora zpět do Evropy a v pátek čekal nejlepší sdruženáře závod v dějišti posledního mistrovství světa –ve Val di Fiemme. Do individuálního závodu tam zasáhli také dva čeští reprezentanti. Miroslav Dvořák se vracel po prodělané viróze a Tomáš Slavík (na snímku) po doléčení kolena. Benjamínek Tomáš Portyk už se v těchto dnech chystá na juniorské mistrovství světa v kazašském středisku Almaty.

Univerziádní sen o další medaili se Petru Kutalovi nesplnil

29.01.2015

Severská kombinace na Zimní světové Univerziádě na Štrbském Plese pokračovala druhou soutěží, jíž byl poněkud netypický individuální závod s hromadným startem 10 km/HS100. V něm začínají nejprve sdruženáři během a poté absolvují dva skoky na můstku. Pořadí se určuje na základě součtu obou disciplín. Českým reprezentantům se nepodařilo proniknout do desítky nejlepších – Petr Kutal (na snímku vpravo) skončil na 12. a Martin Zeman (na snímku vlevo) na 22. místě.

EYOWF 2015: Štafeta mladých sdruženářů hned pod stupni vítězů

28.01.2015

Solidní výkony mladých českých reprezentantů v úvodní individuální soutěži v severské kombinaci na 12. Zimním evropském olympijském festivalu mládeže (EYOWF) 2015 v rakouském Vorarlbersku a Lichtenštejnsku signalizoval naději také na velice dobré umístění ve štafetě. A týmový závod skutečně tyto ambice potvrdil. Čeští sdruženáři (na snímku celá výprava na EYOWF s trenérem

Premiéra na EYOWF 2015: Pažout dlouho bojoval o medaili

27.01.2015

V těchto dnech odstartovaly také soutěže 12. Zimního evropského olympijského festivalu mládeže (EYOWF) 2015 ve Vorlabersku a Lichtenštejnsku. Úvodní disciplínou mladých sdruženářů (ročník narození 1998 a mladší) byl individuální závod HS108/10 km v rakouském středisku Gaschurn. Českou republiku v něm reprezentoval čtyřlístek závodníků. Nejlepší z nich – Ondřej Pažout z Dukly Liberec (vpravo na snímku z trati závodu) – ještě na sedmém kilometru v běhu bojoval o medaili.

Univerziáda: Po slibném skoku zastavila Kutala viróza

26.01.2015

Ve Vysokých Tatrách na Štrbském Plese se do soutěží 27. Zimní světové Univerziády zapojili také nejlepší akademičtí sdruženáři. Českou republiku reprezentuje stejně jako předloni v Trentinu dvojice studentů Technické univerzity v Liberci Petr Kutal – Martin Zeman. Dnešní premiéru v individuálním závodě začal dobře na můstku Kutal, ale běžeckou část kvůli zdravotní indispozici nedokončil. Zeman skončil celkově patnáctý.

SP v Sapporu: neporazitelný Frenzel – Tomáš Portyk patnáctý

24.01.2015

Světový pohár v severské kombinaci zamířil do Japonska, kde na sdruženáře čekaly v Sapporu dva individuální závody. České barvy hájil v doprovodu trenéra Ladislava Rygla pouze jediný závodník – osmnáctiletý Tomáš Portyk (na snímku za Japoncem Akitou Watabem). A v důležitém testu před nadcházejícím světovým juniorským šampionátem v Almaty obstál – v úvodním měření sil obsadil velice solidní 15. příčku. O den později po skokanské části šetřil síly a ze závodu odstoupil.

Bez obou nejlepších závodníků Češi v Seefeldu nestačili – Frenzel dosáhl hattricku

18.01.2015

Trojdílná víkendová minisérie přivedla Světový pohár v severské kombinaci do Seefeldu. Na jejího vítěze čekalo rekordních 200 bodů do celkové klasifikace, ale čeští reprezentanti si svá konta nijak nevylepšili. Naopak bez svých nejlepších borců – Tomáše Portyka, který už ladí formu na juniorské mistrovství světa v Almaty, a Miroslava Dvořáka, jenž před startem onemocněl silnou virózou – se pohybovali až v samotném závěru výsledkové listiny.

Miroslav Dvořák zůstal v Seefeldu kvůli viróze pouze divákem

17.01.2015

Na sérii tří závodů, které o víkendu čekaly sdruženáře v rámci Světového poháru v Seefeldu, se Miroslav Dvořák velice těšil. V rakouském středisku však v pátek po úvodním soutěžním skoku (92, 5 m, 41. místo, odstup +1:52 min. na vedoucí příčku) už do běžecké části nenastoupil. Diagnóza byla neúprosná: viróza, kašel a ucpané dutiny. Česká sdruženářská jednička tak strávila víkendové závody jako divák pouze v hotelovém pokoji.

Návrat sdruženáře Dvořáka do elitní světové desítky

11.01.2015

Výrazné oteplení, které zasáhlo i francouzskou částí Alp, zkomplikoval nedělní program Světového poháru v Chaux Neuve. Na můstku HS118 se nedalo skákat, neboť dopad byl rozměklý a nebezpečný, a tak jury operativně rozhodla, že týmový sprint dvojic se neuskuteční a místo něj se pojede znovu individuální závod. A skokanské výsledky sdruženářům se do něj budou započítávat z pátečního provizorního závodního kola. Českým reprezentantům tato změna prospěla – Miroslav Dvořák (na snímku) po tradičně bojovném výkonu v běhu skončil celkově devátý a také Tomáš Portyk si proti sobotě polepšil na 18. příčku!

Francie sdruženářům neseděla – body až ze třetí desítky

10.01.2015

Čeští reprezentanti v severské kombinaci nezopakovali výborný výsledek z minulého víkendu v Schonachu, kdy Miroslav Dvořák skončil desátý a Tomáš Portyk (na snímku za Akitou Watabem) dvanáctý. V sobotním individuálním závodě Světového poháru (Gundersen HS118/10 km) ve francouzském středisku Chaux Neuve se oba zařadili až do třetí desítky.