Závod žen v Lillehammeru bez české účasti ovládla Althausová, Koudelka kvalifikací neprošel

Závod žen v Lillehammeru bez české účasti ovládla Althausová, Koudelka kvalifikací neprošel

4 min 16 s

Ačkoliv norské RawAir ještě pokračuje, z českého pohledu je již u konce. Do posledního závodu žen v Lillehammeru se ze včerejší kvalifikace nedokázala probojovat ani jedna z dua Karolína Indráčková a Klára Ulrichová. Náš jediný zástupce v mužské kategorii Roman Koudelka na ně navázal a v dnešní kvalifikaci pro čtvrteční závod mu patřilo 56. místo.


Středeční program odstartovaly ženy, a to finálovým závodem, v němž se rovněž rozhodlo o první patnáctce v průběžném pořadí RawAir turné, která se představí na historicky prvních letech na lyžích ve Vikersundu. Závod to byl zajímavý, doprovázený proměnlivým větrem, kvůli němuž se musel start několikrát odkládat. Nakonec v něm dokázala zvítězit Němka Katharina Althausová, a to za skoky dlouhé 131,5 a 125,5 metru. Více než osm bodů za ní zaostala Alexandria Loutittová, která předvedla parádní pokusy o délce 132 a 130 metrů. Na pódiu je doplnila vítězka Světového poháru za sezónu 2022/2023, Eva Pinkelnigová z Rakouska (133 + 127 m).

Kompletní výsledky středečního závodu žen naleznete zde, průběžné pořadí RawAir pak pod tímto odkazem.

 

Na závod žen navázala kvalifikace mužů. Do ní nastoupilo celkem 58 skokanů, mezi nimi i Roman Koudelka. Za pokus na značku 105 metrů mu však patřila až 56. pozice, čímž jeho představení na norském turné skončilo.

Naopak skvělou formu potvrdil Slovinec Anže Lanišek, jenž předvedl stylově naprosto čistý skok o délce 137 metrů. Pohodlně tak překonal domácího vítěze včerejšího závodu Halvora Egnera Graneruda (135 m) i všechny ostatní protivníky. Za zmínku však stojí fantastický pokus Timiho Zajce, který dolétl na značku 144 metrů, čímž jen o dva metry zaostal za rekordem můstku Simona Ammanna z roku 2009. Nutno podotknout, že Švýcar měl tehdy o více než 5 km/h vyšší rychlost než Slovinec dnes. Timimu nakonec kvůli horšímu hodnocení za styl patřila třetí pozice.

Kompletní výsledky středeční kvalifikace mužů naleznete zde, průběžné pořadí RawAir pak pod tímto odkazem.

Poslední závod mužů v Lillehammeru odstartuje ve čtvrtek v 16:30.

Foto: NordicFocusPomoc Ukrajině