Z kvalifikace v německém Oberhofu postoupily obě Češky

Z kvalifikace v německém Oberhofu postoupily obě Češky

2 min 44 s

Češky započaly v německém Oberhofu (HS100) závěrečný víkend Světového poháru postupem z kvalifikace. Karolína Indráčková svým pokusem uzavřela třetí desítku, její sestra Anežka pak ve výsledku obsadila 34. místo.


V trénincích se českým skokankám nedařilo podle představ, Anežka Indráčková (69 a 77 m) v nich obsadila 41. a 35. příčku, její zkušenější sestra Karolína (74,5 a 68,5 m) zase 35. a 37.

Češky si nechaly nejlepší pokusy na samotnou kvalifikaci. Karolína Indráčková měla relativně příznivé povětrnostní podmínky, kterých využila a se skokem do vzdálenosti 79,5 metru uzavřela třetí desítku výsledkové listiny.

Anežka skočila o šest metrů méně, přesto do sobotního individuálního závodu postoupila z 34. příčky, když za sebou nechala domácí Juliane Seyfarthovou či Slovinku Jerneju Breclovou.

V pátek se na můstku představila i patnáctiletá Tereza Mesíková, která se stala historicky první slovenskou zástupkyní v kolotoči Světového poháru.  Při své premiéře zapsala 59 metrů, které stačily na 44. místo. Zvítězila Slovinka Urša Bogatajová (97,5 m), kterou doplnila na třetím místě její krajanka Špela Rogejlová (94 m). Druhé místo obsadila Němka Katharina Althausová (90,5 m).

Program v Oberhofu pokračuje v sobotu, kdy se tam uskuteční individuální závod. Ten započne v 13:30.

Kompletní výsledky ZDE.

Foto: Nordic Focus Pomoc Ukrajině