XI. ročník Memoriálu Jiřího Rašky je za dveřmi! Na co se mohou fanoušci těšit?

XI. ročník Memoriálu Jiřího Rašky je za dveřmi! Na co se mohou fanoušci těšit?

5 min 54 s

Můstek ve Frenštátu pod Radhoštěm bude ve druhém srpnovém víkendu znovu hostit mezinárodní závody letních skoků na lyžích. Na Valašsko se sjede silná konkurence z celkových dvanácti zemí, resp. tří světových kontinentů. Chybět nebudou ani čeští reprezentanti, kteří se před domácím publikem budou snažit o co nejlepší výsledek.


Mužská reprezentace prochází generační obměnou. Své sportovní kariéry ukončily dlouholeté opory Viktor Polášek a Čestmír Kožíšek. Pod vedením zkušeného slovinského trenéra Vasji Bajce se rodí nový tým, který má svůj vrchol v dlouhodobějším horizontu. Čeští příznivci tak budou mít příležitost vidět nové tváře v reprezentačním družstvu při jejich konfrontaci s mezinárodní konkurencí.

„Každé sportovní odvětví čas od času prochází obdobím, kdy skončí určitá generace a ta nová potřebuje nějaký čas k tomu, aby se prosadila. A nyní je v tomto období skok na lyžích,“ přibližuje předseda skokanského úseku Jakub Janda a doplňuje: „Mladí závodníci potřebují získávat zkušenosti s mezinárodními závody a jsme rádi, že jednou z takových příležitostí jsou závody ve Frenštátu.“

Ve Frenštátě se uskuteční dva závody. V sobotu se bude skákat o Pohár starosty. V pátečním odpoledni samotný Memoriál Jiřího Rašky, při kterém vítěz získá putovní trofej Jiřího Rašky z Bischofshofenu 1969, jejíž podstavec je ozdoben gravírovanými jmény předchozích vítězů. Galerie vítězů načne v letošním roce již druhou desítku. Kdo tedy bude tím jedenáctým v pořadí?

„V dosavadní desetileté historii bylo pět vítězů z České republiky a pět vítězů takříkajíc ze zbytku světa. Statisticky je tedy padesátiprocentní naděje, že na nejvyšším stupínku uvidíme domácího závodníka,“ odkazuje ředitel závodu Jan Baier na triumfy Lukáše Hlavy, Romana Koudelky a Viktora Poláška. 

Předseda pořádajícího klubu TJ Frenštát pod Radhoštěm Roman Klíma je rád, že i v ekonomicky nelehké době se daří udržet každoroční tradici zdejších mezinárodních závodů: „Díky patří především městu Frenštát pod Radhoštěm a Moravskoslezskému kraji, bez jejich dlouhodobé finanční podpory by nebylo možné zdejší závody pořádat.“

Zveme tímto všechny příznivce lyžařského sportu, aby přišli povzbudit domácí skokany a aby využili jedinečnou příležitost vidět mezinárodní lyžařské závody na vlastní oči. Vstup je po oba dny zdarma. 

Podrobnosti najdete na webu jiriraska.cz.

Program XI. ročníku Memoriálu Jiřího Rašky

Pátek 12.8.2022
14:00 Oficiální trénink
16:00 Slavnostní zahájení
16:30 Memoriál Jiřího Rašky - HS 106

Sobota 13.8.2022
9:00 Zkušební kolo
10:00 O pohár starosty - HS 106

Foto: Kinga StanaszekPomoc Ukrajině