Vynikající Koudelka v Trondheimu vyrovnal sezonní maximum! Bodovala také Indráčková

Vynikající Koudelka v Trondheimu vyrovnal sezonní maximum! Bodovala také Indráčková

4 min 46 s

Skvělá forma Romana Koudelky nemá sestupnou tendenci, ba naopak. To dokázal i v dalším díle seriálu RAW Air. V norském Trondheimu se totiž umístil na devátém místě, čímž vyrovnal své sezonní maximum. V náročném programu se opět prosadila i Karolína Indráčková, která bodovala 27. místem.


Ženskou kvalifikací odstartovala zastávka Raw Air v norském Trondheimu. Bohužel v ní skončila cesta hned dvou Češek, a to Veroniky Jenčové a Kláry Ulrichové. Zatímco Jenčové se nepovedlo překonat osmdesátimetrovou hranici a skončila 44., její kolegyni Kláře Ulrichové se podařilo doskočit do vzdálenosti 80,5 metrů. Jenomže na poslední postupové místo to nestačilo, ztratila na něj pouhé tři desetiny bodu.

 

Do hlavního závodu se probojovala Karolína Indráčková. Ta v bezvětří natáhla svůj skok na 86,5 metru, což ji přiřklo 27. příčku.

 

V prvním kole předvedla kratší skok (84 metrů), nicméně body byly vyrovnány díky přípočtu za vítr. Závodní listina však byla pořádně našlapaná, a tak se do elitní třicítky vešla až jako poslední postupující.

 

Toto umístění se jí ve druhém kole podařilo vylepšit, jelikož svůj skok natáhla hned o šest metrů. V konečném umístění se tak umístila na 27. místě.

 

Další vynikající výsledek pak přidal Roman Koudelka, jemuž poslední týdny svědčí a skáče ve velké pohodě. 

 

V prvním kole se parádně popasoval s podmínkami, kvůli kterým připočítal téměř šest bodů, a skočil do vzdálenosti 102 metrů, což ho společně s tradičně vynikajícím ohodnocením od rozhodčích (56 bodů) vyneslo na famózní pátou příčku.

 

Ta se mu nepodařila obhájit. V nepříznivých povětrnostních podmínkách předvedl ve druhé rundě o čtyři metry kratší skok a propadl se na konečnou devátou pozici. Tím vyrovnal svůj nejlepší výsledek v letošní sezoně. 

 

„Ve druhém kole jsem ani nebyl nervózní, spíš jsem si to užíval. Skok byl sice horší, ale s devátým místem jsem spokojen,“ říkal pak Koudelka po závodě.

  

„V prvním kole jsem zapsal páté místo, bedna nebyla daleko. Na druhou stranu kvalita v elitní desítce je opravdu velká. Nicméně stupně vítězů bych rád atakoval, vždyť proto ten sport stále dělám,“ dodal.

 

Kompletní výsledky najdete ZDE.

 

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině