Vynikající den ve Willingenu! Skvělý Koudelka po čtyřech letech v TOP10, Indráčková na 17. místě

Vynikající den ve Willingenu! Skvělý Koudelka po čtyřech letech v TOP10, Indráčková na 17. místě

4 min 47 s

Divoký závodní víkend v německém Willingenu je u konce. Další zastávku Světového poháru silně ovlivnil hlavně déšť, nakonec se ale odskákalo vše, co mělo. A zvlášť v neděli se Čechům zadařilo. Karolína Indráčková skončila sedmnáctá, vynikající Roman Koudelka zase potvrdil stoupající formu a zapsal nejlepší výsledek sezony. Po čtyřech letech se umístil v elitní desítce Světového poháru, v Německu skončil devátý.


V sobotu se Indráčková umístila ve třetí desítce, nicméně o den později svůj výkon výrazně zlepšila.

 

V prvním kole skočila do vzdálenosti 117 metrů, navíc ji velmi solidně ohodnotili i styloví rozhodčí, kteří se všichni shodli na 16,5 bodech. Výsledkem bylo 69,1 bodů a umístění na šestnáctém místě.

 

Ve druhém kole svůj výkon posunula ještě o kus dál, jelikož zapsala o tři metry více, k tomu totožné známky jako při prvním skoku. Nicméně za podmínky odečítala o třináct bodů více než v prvním kole, a tak skončila 17., jen dvě desetiny bodu za 16. místem.

 

Směle na ni navázal Roman Koudelka. Ten své možnosti naznačil již v kvalifikaci, ve které se umístil na 15. místě.

 

Do závodu tak mohl jít v dobrém rozpoložení, což se také potvrdilo. V prvním kole skočil 132 metrů, díky čemuž zopakoval umístění z kvalifikace.

 

Ve druhém kole, v němž si déšť dál pohrával s podmínkami, to však Koudelkovi sedlo ještě o něco více a doskočil na 145 metrů, což byl šestý nejlepší výkon kola. Po finálovém skoku jsem si užíval emoce, které byly úžasné a bylo jich opravdu hodně,” radoval se český skokan.  

 

Nelze se tak divit konečnému umístění. Koudelka se totiž prosadil do elitní desítky a díky tomu, že se posunul o šest příček, mohl slavit deváté místo.

 

„Je to krásný pocit. Dlouho jsem čekal a věřil, že můžu být zase v top 10. Cesta byla opravdu dlouhá, ale tohle za to stálo,” zářil Koudelka nadšením po závodě. K tomu také dodal, že podmínky byly opravdu nepříjemné: „Déšť byl velmi nepříjemný! V nájezdové stopě teklo víc vody než při letních závodech. Pořadatelé ale udělali skvělou práci. Patří jim velké poděkování.”Pomoc Ukrajině