Větrnou loterii v Lillehammeru opanoval Kubacki

4 min 43 s

Roman Koudelka se do hlavního mužského závodu v Lillehammeru neprobojoval. Větrnou loterii v norském středisku opanoval Dawid Kubacki před Slovincem Laniškem a Rakušanem Tschofenigem. Granerud navýšil svůj náskok v seriálu Raw Air.

Český reprezentant Roman Koudelka nemá v posledních týdnech vůbec dobrou formu. Ani ve třetím závodu v rámci seriálu Raw Air se Koudelka do závodu neprobojoval. Se skokem dlouhým 105 metrů obsadil 56. pozici a postup do hlavního závodu mu utekl o necelých 19 bodů.

První kolo druhého závodu v norském Lillehammeru zvládl nejlépe Daniel Tschofenig, který dolétl na metu 136,5 metru v jedněch z nejhorších větrných podmínek dne. Nejdelší skok prvního kola zapsal Anže Lanišek, slovinský skokan na lyžích potvrdil velmi dobrou formu a ke svému jménu připsal pokus dlouhý 139 metrů. Třetí byl po úvodním skoku Stefan Kraft, Rakušan předvádí na Raw Air velmi dobré výkony a je schopen nahánět domácího Halvora Egnera Graneruda. Z jeho náskoku na čele seriálu Raw Air upsal pár bodů.

První kolo se na velkém můstku naopak nepodařilo například Karlu Geigerovi, který skončil na pozici číslo 37. Ještě hlouběji v poli poražených byl jeho krajan Andreas Wellinger, Němec obsadil konečnou 42. příčku v závodu. Špatné podmínky nepustily do druhého kola ani Johanssona s Lindvikem.

Největším skokanem závodu byl Piotr Zyla, který po prvním kole držel 27. pozici, díky skoku dlouhému 130 metrů se posunul o 13 pozic vzhůru na konečnou 14. pozici.

Velmi dobrých podmínek se dočkal Markus Eisenbichler, který skokem měřícím 140 metrů vyrovnal rekord můstku. Vzápětí však Němce v součtu obou kol předehnal Dawid Kubacki, který v konečném zúčtování slavil triumf. Smolařem byl Stefan Kraft, který schytal nejhorší podmínky druhého kola, za které přičítal přes deset bodů a propadl se až na osmou pozici. Anže Lanišek předvedl skok, který měřil 136 metrů a v konečném pořadí se umístil na druhé pozici. Daniel Tschofenig svým druhým skokem doplachtil na 134 metrů a obsadil třetí pozici.

Kompletní výsledky čtvrtečního závodu mužů naleznete zde, průběžné pořadí RawAir pak pod tímto odkazem.

Skokané se nyní přesunou do Vikersundu, kde je budou čekat závody na mamutím můstku. Kvalifikace čeká muže už v pátek od 17 hodin.