Trenér skokanek Bayer: Hlavní je, aby holky měly dobrý pocit ze svých skoků

Trenér skokanek Bayer: Hlavní je, aby holky měly dobrý pocit ze svých skoků

4 min 51 s

Martin Bayer byl v létě jmenován na pozici reprezentačního trenéra žen. Rodákovi z Popradu, jenž se jako aktivní sportovec zúčastnil v severské kombinaci dvou olympijských her a poté v roli trenéra působil u amerických sdruženářů, jsme na předsezónní tiskové konferenci položili několik otázek.


Máte za sebou úvodní měsíce v roli reprezentačního trenéra žen, jaké jsou vaše pocity?
Pro mě osobně je něco nového, výzva a zároveň i motivace. Předtím jsem hodně pracoval s kombiňáky. Věděl jsem, že tady je velmi mladé reprezentační družstvo. No a je v něm hodně perspektivních holek. Tu šanci být u toho jsem vzal a doufám, že dokáži pohnout holky a celý tým správným směrem.

Vaše svěřenkyně udělaly za poslední dva roky velký progres, mají na co navazovat, že?
Musím zde určitě pochválit domácí kluby, ve kterých holky vyrůstaly. Dostaly v nich dobré základy a posledních pár let je vidět, že se neztratí ani ve světě. Jejich výsledky jsou na vysoké úrovni. Chtěl bych naplnit očekávání a posunout je ještě o ten krůček dále. Zkrátka abychom se přiblížili výsledkům, které si holky před sezónou předsevzaly. Doufám, a budu za to rád, že se jim jejich cíle splní. 

Jaká byla letní příprava, na co jste se zaměřovali?
Hlavně šlo o to holky poznat. Seznámil jsem se s věcmi, se kterými se potýkaly poslední dvě sezóny. Jaké byly jejich problémy a na čem pracovaly. V čem je jejich silná stránka a v čem musí trošku přidat. Hlavně šlo o atmosféru v družstvu, upevnit týmového ducha, aby se vzájemně podporovaly, protože v jednotě je síla. Věřím, že jako tým máme šanci udělat dobrý výsledek.

S jakými výsledky svých svěřenkyň byste byl spokojený?
Hlavní věcí je, aby holky měly dobrý pocit ze svých skoků a ty byly konstantní. Stručně řečeno, aby to, co dokázaly skočit v tréninku, přenesly i do závodů. Když jsou v tréninku, jsou uvolněné a nechávají skokům volný průběh. V závodě jsou prozatím ještě svázány, chtějí ukázat více než musí. Ono to potom trošku více zavazuje a skoky nejsou tak technicky vydařené jako v tréninku.      Pomoc Ukrajině