Velký můstek vyšel nejlépe Ulrichové, druhé kolo si skočila i Karolína Indráčková

3 min 57 s

Skokanky na lyžích ukončily působení na Evropských hrách závodem na velkém můstku. Z Češek se znovu vedlo nejlépe Kláře Ulrichové, jež obsadila 25. místo. Do druhého kola postoupila i 28. Karolína Indráčková, její mladší sestra Anežka skončila první pod čarou.

Klára Ulrichová v prvním kole dopadla na značku 105 metrů, v součtu bodů za vítr a stylové body od rozhodčích jí patřilo 22. místo. Do druhého kola pronikla i Karolína Indráčková, jež těsně nepokořila stometrovou hranici, třetí česká reprezentantka Anežka Indráčková (94,5 m) rovněž sahala po postupu, ale nakonec se umístila na prvním nepostupovém 31. místě.

První kolo ovládla slovinská skokanka Nika Križnarová bezkonkurenčním skokem do vzdálenosti 137,5 metru, na druhou krajanku Niku Prevcovou (130 m) si vytvořila náskok blížící se třinácti bodům.

Přestože si Klára Ulrichová druhým skokem polepšila na 105,5 metru, tak výsledkovou listinou spadla o tři příčky na konečnou 25. pozici. Karolína Indráčková pokusem do vzdálenosti 101 metrů také vylepšila svůj bodový součet, nicméně i ona si v pořadí lehce pohoršila na 28. místo.

„Bylo nádherné počasí, takže jsem si závod užila. Ani nefoukal tolik vítr, což je v Zakopaném ojedinělé. Skok od skoku jsem získávala větší sebedůvěru, letos poprvé jsem si vyzkoušela velký můstek a celkové umístění beru pozitivně. Příští týden nás čeká dovolená a potom společné kondiční soustředění,“ zhodnotila Klára Ulrichová závod a odtajnila i program pro nejbližší dny.“

Nika Križnarová absolutně deklasovala konkurenci, když ve druhém kole přidala další parádní skok hodnoty 132 metrů a zaslouženě získala titul z Evropských her ze závodu na velkém můstku, slovinskou kolegyni Niku Prevcovou pokořila rozdílem 29,2 bodu. Na stupně vítězek si stoupla ještě Němka Selina Freitagová (126,5 a 130,5 m).

Oficiální výsledky závodu naleznete ZDE.