V Rožnově pod Radhoštěm soutěžili skokani v závodu O pohár starosty

V Rožnově pod Radhoštěm soutěžili skokani v závodu O pohár starosty

2 min 59 s

V sobotu 8. června proběhl tradiční závod O pohár starosty. V již 66. ročníku soutěže bojovali skokani na můstku K 70 v Rožnově pod Radhoštěm v několika kategoriích.


V mužské části zvítězil o 8,5 bodu Daniel Škarka, který rovněž se 73 metry zaznamenal vůbec nejdelší skok z celé startovní listiny. Druhý skončil David Rygl, jenž se prezentoval dvěma vyrovnanými skoky na 68,5 a 69 metrů, za které si dohromady vysloužil 221 bodů. Třetí Benedikt Holub ztratil kontakt na druhou příčku po svém posledním pokusu a na Davida Rygla ve výsledku ztratil necelých jedenáct bodů.

Dorosteneckou kategorii ovládl Jiří Kubalák se ziskem 212,9 bodů, druhý Martin Novák zaznamenal v součtu 198. Kubalákovi přitom nejvíce pomohl první skok, v němž doletěl do vzdálenosti 72 metrů. Třetí Marek Hradil sázel na vyrovnanost svých pokusů a se dvěma skoky kolem hranice 63 metrů získal 191,3 bodu.

Vítězka ženské kategorie Klára Ulrichová rovněž doletěla až do vzdálenosti 72 metrů, díky čemuž si vybudovala rozhodující bodový náskok. Ve druhém skoku těsně nedosáhla na hranici sta bodů, ale v součtu držela díky 216,3 bodům těsně vedení před druhou Karolínu Indráčkovou s 212 body. Pro třetí pozici doskákala Veronika Jenčová,

Mezi dorostenkami dominovala Julie Ošmerová, jež s pokusy za 69 a 63 metrů jasně předčila své soupeřky. S více než stobodovým mankem doskákala druhá Sofie Štěpánková a třetí místo brala Lucie Němcová.Pomoc Ukrajině