V přípravě pracujeme pořád na kondici, povídá Klára Ulrichová, vítězka Rožnova a Lomnice

V přípravě pracujeme pořád na kondici, povídá Klára Ulrichová, vítězka Rožnova a Lomnice

4 min 57 s

Zdá se, že skokanka na lyžích Klára Ulrichová má na začátku letní sezony výbornou formu. Po vítězství v Rožnově pod Radhoštěm totiž triumfovala i o týden později v Lomnici nad Popelkou. „Musím říct, že se mi skákalo dobře. Počasí mi vyšlo a je fajn, že se po dlouhé době takhle všichni potkáváme na domácích závodech,“ řekla směrem k prvnímu závodu, když vyhrála Pohár starosty Rožnova pod Radhoštěm.


Do závodu šla česká reprezentantka z předsezonního přípravného období, které začalo na konci května ve vyhlášeném slovinském skokanském středisku Planica „Příprava nám začala před dvěma týdny v Planici a ze začátku léta pracujeme pořád na kondici. Už se ale i přesouváme na můstek,“ sdělila česká reprezentantka a s tím souvisí i možné očekávání od úvodních skoků. Přece jen pauza po konci sezony je vždycky dlouhá. „První skoky bývají opatrnější, ale teď už se cítím stabilnější. Jako v zimě,“ pousmála se.

 

 

Její forma a stabilita se naplno projevila během dvou domácích závodů. Vyhrála závod O pohár starosty Rožnova pod Radhoštěm, poté triumfovala ve Velké ceně Lomnice nad Popelkou. „Musím říct, že se mi skákalo dobře. Počasí mi vyšlo a je fajn, že se po dlouhé době takhle všichni potkáváme na domácích závodech,“ pověděla své dojmy po rožnovském klání, kde obhájila loňské vítězství před Karolínou Indráčkovou. Stejnou reprezentační parťačku pak porazila i na můstku V Popelkách.

 

V loňském ročníku sebrala pár bodíků v ženském světovém poháru a na juniorském mistrovství v Zakopaném skončila na středním můstku čtrnáctá. S jakými cíli jde do nové, zejména zimní, sezony? „Takhle do budoucnosti úplně nepřemýšlím. Chtěla bych, aby se mé skoky zlepšovaly a bylo to postupně vidět ve světovém poháru. Dávám si spíše krátkodobější cíle,“ povídá teprve osmnáctiletá skokanka na lyžích a pochvaluje si nový trenérský štáb ženského skoku na lyžích. „Zatím jsem byla s novými trenéry jen na jednom soustředění. Jsem spokojená a myslím, že si budeme rozumět,“ uzavřela rozhovor po vítězství v Rožnově.

 

 



Pomoc Ukrajině