V pátek odstartuje Memoriál Jiřího Rašky. Nabídne Kontinentální pohár i Grand Prix

V pátek odstartuje Memoriál Jiřího Rašky. Nabídne Kontinentální pohár i Grand Prix

4 min 1 s

Areál Jiřího Rašky ve Frenštátě má za sebou poslední přípravy před třemi dny skokanského zápolení. Tradiční Memoriál Jiřího Rašky letos nabídne dva závody mužského Kontinentálního poháru a jeden, finálový, závod ženské Grand Prix.


Čtvrtek byl ve Frenštátě nejen ve znamení tréninků, ale také se ladily poslední detaily před třemi závody, které se od pátku do neděle budou v místním areálu konat. Ještě než skokani představí českým divákům, měli organizátoři pořádně napilno.

Na můstek bylo instalováno videozařízení pro měření délek skoků a také zařízení na měření směru a intenzity větru, které se používá pro stanovení větrných bodových kompenzací. Proběhla rovněž kontrola a přejímka můstku tak, jak ji stanovuje soutěžní řád.

V pátek pak celý program vypukne ve 13:30 oficiálním tréninkem mužů, které čeká později odpoledne osmý ročník Memoriálu Jiřího Rašky o putovní trofej, kterou získal Jiří Raška za triumf v závodě v Bischofshofenu v rámci Turné čtyř můstků z roku 1969. V sobotu dopoledne pak muži budou skákat druhý závod - O pohár starosty Frenštátu pod Radhoštěm.

Sobotní odpoledne bude patřit také ženám a jejich kvalifikaci na nedělní závod Grand Prix. Do kvalifikace naskočí i pět Češek, přičemž Klára Ulrichová se kvalifikovala (a zajistila další místo pro tuzemský skok) do Grand Prix díky skvělým výsledkům na Kontinentálním poháru v Polsku minulý týden. Startovat bude i aktuálně ve výborné formě skákající Karolína Indráčková, Štěpánka Ptáčková či Zdenka Pešatová.

Program závodů ve Frenštátě pod Radhoštěm
Pátek, 16.8.
16:30 Kontinentální poháru mužů, Memoriál Jiřího Rašky
Sobota, 17.8.
10:00 Kontinentální poháru mužů, O pohár starosty
17:00 Grand prix žen, kvalifikace
Neděle, 18.8.
10:30 Grand prix žen, závod na středním můstkuPomoc Ukrajině