Úspěšný závod Kontinentálního poháru v Eisenerzu: Indráčková bere bronzovou pozici, Holub na bodech

Úspěšný závod Kontinentálního poháru v Eisenerzu: Indráčková bere bronzovou pozici, Holub na bodech

5 min 3 s

Další zastávkou seriálu Kontinentálního poháru měl být rakouský Bischofshofen, ale z organizačních důvodů byly závody přesunuty do asi 150 kilometrů vzdáleného Eisenerzu. V kategorii žen reprezentovala české barvy jen jediná závodnice Karolína Indáčková, mezi muži se pak představila trojice Benedikt Holub, Filip Sakala a František Lejsek.


Závod se konal za silného sněžení a na jeho start nastoupilo pouze 17 závodnic. Stupeň nejvyšší patřil zkušené Němce Juliane Seyfarthová s pokusy dlouhými 96,5 a 90 metrů. Druhé místo pak obsadila její o poznání mladší týmová kolegyně Michel Goebelová, která dolétla na značky 92 a 91 metrů. Rovněž Karolína Indráčková se dokázala velmi dobře prosadit. Po suverénním prvenství v tréninkovém kole předvedla v hlavním klání skoky o délce 92 a 86,5 metru, čímž podruhé v kariéře obsadila třetí příčku v COC. „Jsem ráda, že to po dlouhé době vyšlo na stupně vítězů,“ komentuje závod Karolína, „se svými závodními skoky úplně spokojená nejsem, zkušební kolo se mi povedlo lépe. Bylo tam méně chyb než při závodě,“ dodává. A jak nyní probíhala její příprava? „Během vánočních svátků mě bohužel zbrzdila antibiotika, ale nyní je už vše v pořádku. Od ledna jsme měli dvě soustředění a mé skoky se začínají zlepšovat. Je to na dobré cestě. Příští týden bych měla závodit na SP v Hinterzartenu, tak doufám, že tam předvedu lepší výkony, než jsem dosud v této sezóně předváděla,“ říká zkušená závodnice. Karolíně i dalším reprezentantkám držíme palce.

Kompletní výsledky sobotního závodu žen naleznete zde.

 

Kategorie mužů se těšila o něco vyšší účasti, mimo jiné se v ní představili hned tři čeští skokané. Nejlépe z nich se dařilo Benediktu Holubovi, který předvedl dva slušné skoky o délce 92 a 94 metrů, za něž mu patřilo 30. místo. Vůbec poprvé v kariéře si tak doskočil pro vytoužené body v závodu Kontinentálního poháru. 34. pozici obsadil Filip Sakala, který dolétl na značku 91 metrů a do druhého kola se tak nepodíval. Podobně na tom byl třeba legendární Švýcar Simon Ammann, jemuž patřilo 32. místo. Třetí Čech na startu František Lejsek si připsal skok o délce 83,5 metru a v konečném pořadí bral 45. pozici.

Kompletní výsledky sobotního závodu mužů naleznete zde.

Nedělní program odstartují ženy, první kolo započne v 10:45.

 

 

Foto: NordicFocusPomoc Ukrajině