Univerziáda: Holík bojoval o elitní desítku, triumfoval Vassiljev

Univerziáda: Holík bojoval o elitní desítku, triumfoval Vassiljev

2 min 27 s

František Holík obsadil na univerziádě v americkém Lake Placid dvanácté místo, na TOP 10 mu scházelo necelých jedenáct bodů. Zvítězil pravidelný účastník Světového poháru Danil Vassiljev z Kazachstánu.


Tréninky naznačily, že boj o nejlepší desítku bude pro Františka Holíka velmi náročný. Český reprezentant nejprve zaznamenal šestnáctý nejlepší výkon (74 m), v dalších dvou cvičných skocích byl třináctý (80 a 77,5 m).

První kolo vyšlo ze všech skoků, co se týče umístění, nejlépe. František Holík doplachtil na značku 81 metrů a otevíral druhou desítku výsledkového pořadí se ztrátou 1,9 bodu na Poláka Szymona Jojka (86 m).

Útok na TOP 10 nebyl úspěšný. František Holík sice předvedl ve druhém kole svůj nejdelší skok hodnoty 85,5 metru, ovšem zlepšili se i ostatní soupeři, proto přišlo posunutí o jednu příčku směrem dozadu na konečnou dvanáctou pozici.

Z triumfu se radoval kazachstánský skokan Danil Vassiljev (93,5 a 97,5 m), který o téměř šest bodů zdolal stříbrného Rakušana Maximiliana Lienhera (91 a 97,5 m), třetí místo pro sebe uzmul další rakouský závodník Timon-Pascal Kahofer (91 a 92,5 m).

Oficiální výsledku závodu naleznete ZDE.Pomoc Ukrajině