Ulrichová znovu prošla kvalifikací, na druhé kolo však nedosáhla

Ulrichová znovu prošla kvalifikací, na druhé kolo však nedosáhla

3 min 34 s

Světový pohár v Oslu i v neděli nabídl závody mužů a žen, kterým předcházely rovněž kvalifikace. V těch uspěla pouze Klára Ulrichová, která prošla do odpoledního hlavního závodu, v němž ovšem na druhé kolo zaútočit nedokázala a obsadila konečné 35. místo.


Osmnáctiletá Ulrichová potvrdila, že se momentálně z českých reprezentantů na nejvyšší úrovni nachází v nejlepší formě. V dopolední ženské kvalifikaci na velkém můstku se prosmýkla do hlavní soutěže, když skočila 100,5 metru a vybojovala 38. místo. Její krajance Karolíně Indráčkové velký můstek v Oslu vůbec nesedl a po neúspěchu v páteční kvalifikaci se jí nepovedla ani ta nedělní. Tentokrát se skokem dlouhým 83,5 metru obsadila 45. místo.

Do hlavního závodu tak šla pouze Ulrichová, která se dokázala odpoledne výrazně zlepšit. Na postup však její výkon přesto nestačil. Talentovaná Češka předvedla 103 metrů a obdržela 68,8 bodu. Za postupovou třicítkou zaostala o necelých deset bodů.

Nedělní závod se stal tentokrát kořistí Emy Klinecové. Slovinka předčila v součtu obou kol o šest bodů Rakušanku Chiaru Kreuzerovou, která naopak zvítězila v sobotním závodě. Třetí byla znovu Norka Anna Odine Stromeová.

V neděli na velkém můstku startovali rovněž muži. Kvalifikace ale hrubě nevyšla Romanovi Koudelkovi, který nepovedený skok rychle zabalil na 91 metrech a skončil poslední. Problémem bylo, že se mu před skokem změnily podmínky a vůbec se nemohl opřít do podpory větru, který jinak všem závodníkům stabilně foukal pod lyže. Odpolední závod vyhrál Stefan Kraft před Anžem Laniškem a Dawidem Kubackim.

Výsledky závodu žen naleznete zde, ženské kvalifikace zde.

Výsledky závodu mužů naleznete zde, mužské kvalifikace zde.Pomoc Ukrajině