Ulrichová v Rožnově obhájila titul, Holík premiérově triumfoval

5 min 48 s

Závod O pohár starosty v Rožnově pod Radhoštěm napsal už svou 64. kapitolu. V teplém letním počasí ovládl mužskou kategorii na můstku K70 František Holík, mezi ženami pak nenašla přemožitelku Klára Ulrichová. V dorostu triumfoval Slovák Hektor Kapustík, prvenství v závodě juniorů pak vybojoval Jiří Konvalinka.

Mezi dorostenci si podmanil úvodní rundu ukrajinský závodník startující za klub z Banské Bystrice Illja Chebolda. Nižší stylové známky si vynahradil skokem do vzdálenosti 76 metrů a ujal se těsného vedení. Průběžnou druhou příčku bral liberecký Vojta Stolarz (71,5 m), třetí Slovák Hektor Kapustík (73,5 m).

Ve druhém kole si zástupce Ukrajiny výrazně pohoršil, když ze svého předchozího skoku ubral devět metrů a skončil v konečném součtu čtvrtý. Toho využil Kapustík a se 72 metry celkově triumfoval. Za ním se seřadili Jiří Černý (69 a 70,5 m) z klubu LK Osek a již zmíněný Stolarz (67,5 m).

První kolo juniorské soutěže patřilo skokanům z liberecké Dukly. Jiří Konvalinka (72,5 m) se umístil na čele výsledkové listiny, na průběžných stupních vítězů ho pak doplnil David Rygl (70 m). Třetí místo držel před finálovým dějstvím Filip Křenek (69,5 m) z Dukly Frenštát.

Závěrečné pokusy změnu na prvních dvou příčkách nepřinesly. Zvítězil Konvalinka (68,5 m), druhé místo vybojoval David Rygl (69 m) a dominanci liberecké Dukly dovršil Jan Šimek (65 a 65,5 m).

V kategorii žen se po prvních skocích nejvíce přiblížila vítězství Klára Ulrichová, jíž skok s hodnotou 70,5 metru přiřkl vedení o 9,5 bodu. A to před Karolínou Indráčkovou, za kterou se před druhými pokusy umístila Tamara Mesiková ze slovenského Ski Klubu Selce.

Ve druhé části se pořadí neměnilo. Loňské vítězství na závodu O pohár starosty v Rožnově pod Radhoštěm obhájila Ulrichová (70 m), druhou pozici získala Indráčková (65 m) a třetí Mesiková (58 m).

„Skákalo se mi dobře, počasí nám vyšlo skvěle. Bylo fajn se po takové době zase sejít na domácích závodech,“ řekla vítězka nedělního klání.

Závod mužů nejlépe odstartoval s pokusem dlouhým 73,5 metru frenštátský skokan Benedikt Holub. Tomu dýchali na záda kolegové ze stejného klubu Radek Selcer (72,5 m) a Dušan Doležel (71 m).

Poté však všechny zaskočil František Holík, který k předchozím 70 metrům jeden metr přidal, a i díky dobrým známkám za styl oslavil v Rožnově svůj premiérový titul. Tím odsunul Holuba (69 m) a Selcera (68 m) na druhou, respektive třetí příčku.

„Mám velkou radost, že se mi to povedlo. Skoky nebyly úplně podle mých představ, tréninkové jsem měl lepší. Jsem ale rád, že to stačilo, nicméně vím, že mám co zlepšovat,“ nechal se slyšet František Holík.