Ulrichová si ve Falunu vyskákala životní výsledek! Snový začátek sezony, raduje se
České skokanky jsou na začátku sezony v neskutečné formě! Po vynikajících výkonech Anežky Indráčkové v Lillehammeru se ve skvělém světle uvedla do nové sezony ve švédském Falunu také Klára Ulrichová. V pátečním závodě si významně vylepšila své maximum ve Světovém poháru a obsadila parádní 12. místo!
Začátek olympijské sezony nemůže být v podání českých skokanek lepší. Minulý týden Anežka Indráčková v Lillehammeru dvakrát vylepšila své nejlepší umístění v SP a při osmnáctém místě stanovila také nový český rekord v délce skoku na velkém můstku. Její výkon měřil 127,5 metru.
O týden později, ve švédském Falunu, se místo Indráčkové na můstek vydala Klára Ulrichová a také ukázala skvělou připravenost na olympijskou sezonu! Své dosavadní kariérní maximum si totiž vylepšila o šest příček.
„Mám neuvěřitelnou radost z dvanáctého místa. Je to úplně snový začátek sezony, to jsem si snad ani nemohla vysnít,“ radovala se Ulrichová. „Povedly se mi oba skoky. Jsem ráda, jak jsem to po prvním kole ustála v hlavě. V životě jsem totiž nebyla v takové pozici,“ upozornila ke 13. místu, které jí náleželo po úvodním kole, v němž na středním můstku skočila 85,5 metru.
„Rozhodnutí vynechat první závody v Lillehammeru a místo toho absolvovat ještě jedno soustředění ve Finsku přímo na sněhu bylo správné. Ta práce nejen tam, ale přes celou letní přípravu, přinesla své ovoce,“ těšilo Ulrichovou.
Česká reprezentantka ustála ve druhém kole psychický tlak, který si na sebe výborným výkonem v prvním kole sama vytvořila. Znovu zopakovala 85,5 metru a obsadila konečnou dvanáctou pozici, což jí vyneslo 22 bodů do hodnocení Světového poháru.
„Upřímně, sama jsem si nahoře na věži říkala, jestli to vůbec ustojím, protože jsem nikdy v takové pozici nebyla. Ale jsem na sebe fakt pyšná za to, jak jsem to zvládla. Druhý skok byl metrově stejný, ale možná i hodnotnější, protože mě o jednu příčku posunul,“ upozornila.
„Podmínky přitom byly obzvlášť náročné. Kvalifikace musela být kvůli větru zrušena a samotný závod se také docela natahoval. Vítr foukal všemi směry, ale věřím, že pořadatelé se snažili, aby závod byl co nejférovější. I když to sem tam vypadalo trošku jako větrná loterie. Nakonec se z toho ale odskákal za mě fakt pěkný závod,“ dodala.
V sobotu je ve Falunu na programu kvalifikace na velký můstek. Hlavní závod se bude skákat v neděli dopoledne.
Výsledky pátečního závodu
1. Nozomi Marujamaová (JPN) 229,6
2. Nika Prevcová (SLO) 211,1
3. Lisa Ederová (AUT) 209,3
4. Anna Odine Stroemová (NOR) 207,0
5. Nika Vodanová (SLO) 199,2
---
12. Klára Ulrichová (CZE) 175,1
Foto: Nordic Focus