Ulrichová s Koudelkou završili závodní víkend opětovnou účastí ve druhém kole

4 min 49 s

Letní Grand Prix v polské Wisłe završily nedělní závody. Česká reprezentace měla znovu dvojí zastoupení ve druhém kole, a to zásluhou 18. Kláry Ulrichové a 27. Romana Koudelky, třetí z Čechů David Rýdl obsadil 33. příčku. Mezi ženami kralovala Nika Križnarová ze Slovinska, mezi muži Polák Kamil Stoch.

Nedělní program skoků na lyžích odstartovala kvalifikací mužů, z níž měli jistotu postupu všichni, neboť nastoupilo 44 závodníků. Lepší z Čechů, Roman Koudelka skončil na 37. pozici za 111,5 metru, jeho krajan Radek Rýdl za 110 metrů o jedinou příčku za ním. Nejlepší výkon předvedl Kamil Stoch (133,5 m).

Hlavní závod se opět neobešel bez české účasti ve druhém kole. Roman Koudelka zaznamenal 113,5 metru a postoupil jako poslední třicátý, když o jedinou desetinu porazil Slovince Jana Bombeka (111,5 m). Radek Rýdl také sahal po postupu, ale s pokusem dlouhým 113 metrů nakonec skončil třetí pod čarou. Po polovině vedl Kamil Stoch (132,5 m), druhý byl Dawid Kubacki (131 m) a třetí další Polák Jakub Wolny (131,5 m).

Roman Koudelka si ve druhém kole polepšil na 117,5 metru a pořadím poskočil před tři konkurenty na konečné 27. místo. Na čele se pořadí nezměnilo, vládli Poláci. Kamilu Stochovi stačilo k udržení první pozice 126,5 m, Dawida Kubackého (128 m) porazil o více jak čtyři body. Jakub Wolny zapsal rovných 130 metrů, což mu stačilo k zisku posledního stupínku na bedně.

Ženy měly před hlavním závodem rovněž jeden tréninkový skok. Kláře Ulrichové se nezadařilo, 79,5 metru stačilo na 30. příčku a poražení pouhých dvou soupeřek. Nejlépe si vedla sobotní vítězka Urša Bogatajová (123 m) ze Slovinska.

Osmnáctiletá česká skokanka Klára Ulrichová si pro hlavní závod schovala o poznání zdařilejší pokus. Doplachtila do vzdálenosti 103 metrů, které jí vynesly 19. příčku. Na vítězství zadělala Nika Križnarová (129,5 m), jež byla připravená odrážet odpor především druhé Josephine Pagnierové (123 m) a třetí Urši Bogatajové (121,5 m).

Druhé kolo přineslo v podání Kláry Ulrichové zlepšení. Oproti prvním skoku sice metr ubrala, přesto se pořadím posunula o jednu pozici vzhůru na 18. místo. Nika Križnarová si skokem dlouhým 121 metrů bezpečně pohlídala vítězství. Její krajanka Urša Bogatajová přidala do statistik 121,5 metru a posunula se na druhé místo, Josephine Pagnierová (116 m) udržela alespoň postavení na stupních vítězek.

Oficiální výsledky závodu mužů naleznete ZDE, závodu žen ZDE.