Ulrichová s Koudelkou v elitní dvacítce, v týmovém závodě Češi uzavřeli nejlepší desítku

5 min 49 s

Rumunský Rašnov přinesl bohatý sobotní program skoků na lyžích. V ženském závodě se Klára Ulrichová umístila ve druhé desítce, stejně jako Roman Koudelka mezi muži. Karolína Indráčková otevírala třetí desítku pořadí a Radek Rýdl nepostoupil do druhého kola. Zvítězili Eva Pinkelnigová a Ren Nikaido. Skákal se rovněž týmový závod dvojic mužů, v němž slavili prvenství Rakušané, Rýdl s Koudelkou skončili desátí.

Sobotní program odstartoval v rumunském Rašnově závodem žen, jež přinesla i dvojí českou účast. V prvním kole se lépe zadařilo Kláře Ulrichové, která za 78 metrů figurovala na 14. místě. Karolína Indráčková skočila o metr více, přesto se zařadila o dvě příčky za krajanku.

Nejlepší skok prvního kola předvedla Eva Pinkelnigová. Rakušanka si doskočila pro 92,5 metru a na čele si vytvořila komfortní jedenáctibodový náskok na Uršu Bogatajovou (85 m), třetí pozici okupovala Julia Clairová (85,5 m).

Češky si ve druhém kole pohoršily. Klára Ulrichová přidala do statistik 79 metrů a obsadila konečné 15. místo. Karolína Indráčková skočila do vzdálenosti 74,5 metru a propadla se na začátek třetí desítky.

Eva Pinkelnigová si vítězství vzít nenechala. 88,5 metru jí stačilo na pohodlné prvenství, rozdílem patnácti a půl bodu porazila druhou Uršu Bogatajovou (85 m). Na třetí příčku poskočila jiná Slovinka Nika Prevcová (81 a 92 m).

Závodili i muži, jejichž sobotnímu měření sil předcházel páteční prolog. Zvítězil Gregor Deschwanden (93 m) před Renem Nikaidem (92,5 m) a Danielem Tschofenigem (92 m). Roman Koudelka (84,5 m) uzavíral elitní dvacítku, Radek Rýdl (83 m) skončil na 26. pozici.

První kolo ostrého závodu vyšlo Romanu Koudelkovi ještě lépe. Doplachtil na značku 88,5 metru, čímž získal 18. příčku. Radek Rýdl se za 81,5 metru neprobojoval do druhého kola.

Prvenství po polovině závodu patřilo zkušenému Bulharovi Vladimirovi Zografskému, který zapsal rovných 100 metrů. Nejblíže mu byli druhý Ren Nikaido (93,5 m) a třetí Daniel Huber (97 m).

Roman Koudelka udržel postavení z prvního kola. Skočil 91,5 metru a těsně se nezlepšil, na sedmnáctého Deana Deckera (94 a 90 m) z USA zaostal rozdílem jediné desetiny.

Velký japonský talent Ren Nikaido nejenže udržel stupně vítězů, ale dokonce zvítězil, a to zásluhou 96 metrů z druhého kola. Na druhé místo si polepšil Paweł Wąsek (96 a 99,5 m), na třetí pozici propadl vítěz prvního kola Vladimir Zografski (91 m).

Kromě individuálních závodů se v sobotu skákal rovněž týmový závod dvojic mužů. Zvítězili Rakušané Daniel Tschofenig s Manuelem Fettnerem, druzí byli Poláci Stefan Hula s Pawełem Wąsekem a třetí Japonci Reruhi Šimizu s Renem Nikaidem. Češi Radek Rýdl s Romanem Koudelkou obsadili desáté místo.

Oficiální výsledky závodu žen naleznete ZDE, individuálního závodu mužů ZDE a týmového závodu dvojic mužů ZDE.