Turné čtyř můstků: kvalifikaci v Innsbrucku ovládl Rjoju Kobajaši, Koudelka na skvělém 19. místě

Turné čtyř můstků: kvalifikaci v Innsbrucku ovládl Rjoju Kobajaši, Koudelka na skvělém 19. místě

3 min 59 s

Turné čtyř můstků se po jednodenní pauze přesunulo do Rakouska. Jeho třetí zastávkou je Innsbruck a můstek Bergiesel s konstrukčním bodem HS128, kde se v pondělí konala kvalifikace pro úterní závod. Tu ovládl dosavadní lídr Světového poháru Rjoju Kobajaši, příznivce českého skoku však potěší zejména velmi slibné umístění Romana Koudelky.


Dvaatřicetiletý rodák z Lomnice nad Popelkou po dlouhé závodní pauze ukazuje, že se jeho forma stále zlepšuje. Stylově čistým skokem o délce 121,5 metru Koudelka obsadil 19. pozici a pohodlně si tak zajistil postup do úterního závodu. V KO duelu bude skákat proti svěčenci Michala Doležela, Polákovi Pawlu Waskovi, který byl v kvalifikaci dvaatřicátý.

Dalším dvěma českým reprezentantům se do hlavního klání kvalifikovat nepodařilo. Po slibných výkonech v tréninku (120 + 120,5 m) dolétl Viktor Polášek na značku rovných 100 metrů, což pro něj v konečném pořadí znamenalo 71. příčku. Filip Sakala skočil o něco dále, 103,5 metru, zato však v poměrně příznivých povětrnostních podmínkách. Z toho důvodu obsadil 75. místo.

Kvalifikaci, do níž nastoupilo 78 skokanů, opanoval Japonec Rjoju Kobajaši. Vítěz Turné čtyř můstků v sezóně 2018/2019 v zadním větru dolétl na značku 126,5 metru a znovu tak potvrdil skvělou formu. Uznání si však zaslouží také Jan Hörl z Rakouska, který předvedl stylově čistý pokus o délce 129 metrů a za japonským lídrem SP zaostal jen o necelý bod a půl. Třetí byl pak Švýcar Killian Peier, který skočil 127,5 metru.

Závod v Innsbrucku využil Michael Hayböck k návratu do Světového poháru. Po operaci kolene nastoupil jako člen tzv. národní skupiny Rakouska, do hlavního závodu se však nepodívá. Od postupu ho dělil necelý bod a půl.  

Kompletní výsledky pondělní kvalifikace naleznete zde.

Startovní listinu úterního závodu, který odstartuje ve 13:30, naleznete pod tímto odkazem.

Foto: NordicFocus

 Pomoc Ukrajině